Logitech G410 Atlas Spectrum alınır mı?

• Konuyu başlatan Z0TAC
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 3B

Z0TAC

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Logitech G410 duyduğum kadarıyla Logitech'in özel Romer G Switch'lerini kullanıyor. Cherry MX'den daha iyi olduğu söyleniyor. Bu doğru mu? Bu klavye beni senelerce götürür mü? Sanırım İngilizce bir klavye Türkçe Q klavye kullanan biri olarak çok zorlanır mıyım?

Yanıtınız için çok teşekkürler peki 500 TL civarında önerebileceğiniz kaliteli membran veya mekanik klavye var mı?
Şuna bakabilirsin.

Şuna bakabilirsin.
Bazıları yay sesi yok diyor ama bendeki klavyede yaylarda çınlama sesi var, takıntılıysan aklında bulunsun.Ben de iade edip MK61 mi alsam diye düşünüyorum da onun Brown Switchi için de aynı konudan sıkıntı yaşıyanlar var.Tabi klavyeye diyecek lafım yok alüminyum gövdeye sahip bilek desteği var.Kalite hissiyatını veriyor, ekstra gümüş renk keycap ve keycap çıkartma aparatı geliyor.Düşük basma gücünde bile tık diye algılıyor, bazen sıkıntı oluyor yazı yazarken ama oyun oynarken tak diye basıyorsun tuşa.

Son düzenleme:
Alınmaz. Romer G kronik sorunlu, Cherry MX'lerin tırnağı bile olmaz. Sizi senelerce falan da götürmez, İngilizce Q'ya alışma konusu ise sorun değil.

4.5 seneden beri aktif kullanıyorum. Tek sorunu mekanik klavyelerde yaygın olan tuşların iki kere basmasıdır. Bu sorunda uğraşılarak geçici olarak çözülüyor. İnternette çözüm videoları var.

Sorunun nedeni ve çözümünüde bırakayım ileride karşılaşanlar aramakla uğraşmasın:

Sorunun nedeni Switch'lerin içine toz girmesi. Çözümü ise klavyenin bütün tuşlarını söküp sabunlu suda bekletin. Tuşlar kirden arınırken klavyenin switchlerindeki tozları elektrikli süpürgeyle çekin. Switch'ler arasındaki yerleri ıslak mendil ya da izopropil alkol ile temizleyin. Klavyeyi tozdan olabildiğince arındırdıktan sonra hava kompresörü ile bütün Switch'lere tek tek hava üfleyin (güçlü hava olması gerekli) tozlar iyice çıksın. Sonra tekrar tuşları takın bu şekilde yapmak bir süre çift basmayı engeller.

Yeni konular

Geri
Yukarı