Logitech G410 vs G810

rocinante

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Klavye arıyorum bu aralar kendime. Sanırım aradığım bütçede (400 TL) ikinci el veya sıfır en iyi seçenekler bu gibi.

Peki G410 mu G810 mu almalıyım? Biliyorum birkaç konu var ama çok eskimişler. İkisi de aynı fiyatta sayılır G810 20 TL daha ucuz. İkisi de ikinci el. G410'u satan arkadaş aldığından beri kutuda durduğunu jelatini falan üstünde olduğunu söylüyordu. Numpad olmadığından alışamadım dedi. G810'u satan kişi ise kullanmış ama sorunu olmadığını tuşlara silinme olmadığını söyledi. En azından bana söylenenler böyle. Hangisini almalıyım ve neden? Ya da en fazla 400 TL olacak şekilde ikinci el veya sıfır klavye önerir misiniz?
Logitech G213 nasıldır peki?

Son düzenleme:
Red switch arıyorum. Aslında pek bir switch de kesin değilim sadece blue gibi çok sesli olmasın yeter. TKL olması ise sorun değil.
Bu arada özür dilerim bildirim gelir sanıyordum ama bildirim gelmemiş. Hep geliyordu.

G410'u yıllardır kullanıyorum. Memnunum. Ancak bazı kişilerde çift tıklama gibi sorunlar oluşmuş. Numpad olmadan çok daha kullanışlı bana göre. Tabi numpad ile özel bir işiniz varsa bilemem. Ama eğer yoksa alışamama gibi bir durum söz konusu bile değil.

Ancak dediğim gibi Romer-G pek tutulmadı anlaşılan. Sorun çıkartmazsa fiyat performans olarak bence iyi bir ürün. Deneme imkanınız varsa deneyin derim.

Ancak başka seçenekler varsa belki onları değerlendirmeniz daha iyi olur.

Sizce hangisini almalıyım? Şuanki seçeneklerim:
  1. Corsair K55 200 TL
  2. Steelseries Apex 3 350 TL
  3. Trust Gxt 890 Cada 370 TL
  4. Gamepower Saber 380 TL
  5. Razer Cynosa Chroma 400 TL
  6. Logitech G213 300 TL
  7. Logitech G410 400 TL
  8. Logitech G810 385 TL
  9. Corsair Strafe Rgb Brown Switch 460 TL

Yeni konular

Geri