Logitech G410 vs G810

Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Yok.
Merhaba arkadaşlar.

Yakın zaman içinde mekanik klavye alıcağım. Ve 2 tane Logitech ürünü arasında kararsız kaldım. Logitech G410 ve G810. Numpad ve multimedya tuşlarını kullanmıyor ve sevmiyorum ama olsa da olur. Bilek desteksiz klavye istemiyorum. Bileğimin ağrıyacağını düşünüyorum. G410'da ARX standı var ve çok hoşuma gitti. Aynı zamanda CPU ve GPU sıcaklıklarının anlık değişimini görebiliyorsun. Ama tuşları çok köşeli rahatsız edecekmiş gibi hissediyorum. Diğer yandan ise G810'nun oyunlara göre animasyonları var. Mesela CS:GO'da ölünce klavyenin kırmızı olması, bomba kurulunca numpadin yanıp sönmesi, GTA 5'te polisler arayınca F123456789101112 tuşlarının yanması gibi çeşitli özellikleri var. Bu özellikler G410'da da var mı? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
G410 kullanıyorum; tuşların köşeli olmasından kaynaklı bir rahatsızlık kesinlikle yok, dediğin tepkisel RGB olayı Aurora (Aurora - Unified Keyboard RGB Lighting for Logitech, Razer, and Corsair) isimli bir program ile çok basitçe yapılıyor, WASD için bileğinin altında yeterli bir desteği var, Romer-G mekanik switch sessiz ve tepkisel hız olarak öne çıkması için üretilmiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisinde de Romer-G anahtarlar kullanıldığı için ikisini de önermiyorum. Bilek desteksiz ürünler de çok rahat oluyor. Cherry MX anahtarlı ürünlere yönelmelisiniz.
Neden önermiyorsunuz? Sıkıntılı mı? Açıklarsanız sevinirim. Bütçem 400 TL. Sinerji.com'da G810 400 TL.

Romer-G anahtarlar daha kırılgan bir yapıya sahip. Sosyal'de de yaşayan veya yakını yaşamış olanlar var. Hissiyat olarak da bir Cherry MX değiller.
Cherry MX eskimiş diyorlar doğru mu? Ya aslında benim Logitech G403 mouseum var. Ben bu mousela klavyeyi senkronize edip aynı anda ışıkların yanmasını istiyorum. Bundan dolayi bu klavyeleri tercih ettim. Ama Cooler Master Masterkeys Pro L güzelmiş.

G810 kullanıyorum sorun varsa alabilirim. Arkadaşlar dayanıksız demiş ama 70 milyon tuş vuruşu ile rakiplerine göre %40 daha dayanıklı diyor. Biri beni aydınlatabilir mi dolandırıldım mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı