Logitech G700s için farklı Programlara Tuş ataması yapılır mı?

basarandogu

Kilopat
Daha fazla  
Foruma yeni üye oldum ve öncelikle herkese selamlarımı iletiyorum.

Arkadaşlar yoğun olarak autocad, photoshop, corel draw gibi programları kullanıyorum. Bu aralar Logitech G700s modeline kafayı taktım. Almak istiyorum ancak komut tuşları sadece oyunlarda mı çalışır. Yani ben Photoshopta belirli komutları, mesela Zoom in, zoom out gibi bir komutu tuşlara atayabilir miyim? Veya Corel draw kullanırken bütün çizgileri birleştirmek için oluşturulan bir komutu fare üzerindeki bir tuşa atayabilir miyim? Ya da sıradan bir kopyala yapıştır veya taşıma geri alma işlemleri için, yani sıradan masa üstündeki dosyaları kopyala yapıştır için fare üzerinde yer alan herhangi bir tuşla komut ataması yapılabilir mi? Eğer bunları yapabilirsem bu fareyi almak istiyorum. Bu veya bunun gibi bir fareyi kullanan arkadaşım bana yardımcı olursa çok sevinirim.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Klavyede kullanmak zor olabilir, ama bir mouse ile daha rahat edebilirsiniz. G502 mouse'u fps tarzı oyunlarına göre üretilmiştir. Ama 11 tane programlanabilir tuşu bulunmakta. Ben 3d Max ve AutoCad programlarında kullanıyorum. Çok işime yarıyor, reset gibi kısayol tuşları ekledim, dpi geçişleri ince şeyleri çizerken daha kolaylık sağlıyor. Kullandığınız programda tuş atamalarını değiştirebiliyorsanız klavye veya mouse'da bulunan tuşlara atayabilirsiniz.

Programdan programa göre değişiyor. Programın özelliklerinden buldum ben. Onu google'a aratın ayarlayabiliyorsanız G502 mouse'ı güzel seçim olacaktır.

merhaba logitech g602 mouse aldım ve sadece oyun dışında kullanmak istemiyorum netcad ve autocad programlarına tuş ataması tanımlayabilirmiyim ? yardımcı olabilirseniz çok sevinirim araştırmam üzerine konuyla ilgili pek acıklama bulamadım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı