Logitech G733 kulaklık normalden az ses veriyor

NecroBit

Kilopat
Daha fazla  
Selam dostlar. Yakın zamanda Teknosa'dan bizzat gidip aldığım (2780 TL, internet fiyatıyla aynı idi) kulaklıkla ilgili sesin normalinden daha az gelmesi ile ilgili bir sorunum var. Uygulaması üzerinden doğru ayarları yaptığımdan emin değilim fakat arkadaşımın söylediğine göre bu kulaklık modeli YouTube gibi harici platformlarda otomatik olarak ses düzeyini müdahale imkanı vermeden kısıyormuş. Oyunlarda test etme imkanım olmadı fakat bu ürüne sahip olan arkadaşlarımdan ürünle ilgili pozitif ve size göre negatif yönleri nelerdir? Öğrenmek istiyordum. Tecrübe edinmiş arkadaşlardan (oyun, müzik, film) tavsiyeler almaya hazırım.

Bu testleri eski bilgisayarım (ASUS K555lj) modelinde denemiş olup, henüz yenisinde (HP Omen 17) deneyimleyemedim. Diğerinde farklılık gösterir mi emin değilim henüz.

Artıları:
+Ped'leri havadar ve kulağı kolay kolay terletmiyor.
+ Hafif ve esnek yapısı var.
+ 7.1 Surround ses sistemine sahip oluşu.

Eksileri:
- Ses seviyesinin sanki olurundan daha düşük hissettirmesi.

Öncelikle hayırlı olsun. İyi günlerde kullanmanız dileği ile.

4 aya yakındır kullanıyorum bende G733'ü. Ürün hem tasarım hem de konfor açısından gerçekten çok güzel. Windows da ve YouTube üzerinden ses yeterince tatmin edici ancak oyunlara girdiğinizde G HUB sesi kısıyor maalesef. Logitech Support ile defalarca görüştüm ürünü G HUB da nasıl devre dışı bırakırım diye defalarca yazıştım ancak bir sonuç elde edemedim.

Sorunu şöyle çözdüm;

Windows Store'dan Dolby Access programını indirin ve kulaklık takılı iken Products kısmından kulaklığınızı programa tanımlayın. Daha sonra settings kısmından Volume leveler on yaptığınız da seste büyük oranda artış oluyor. G HUB üzerinden tüm ayarları default olarak kullanın. Ekolayzer ayarlarını Dolby üzerinden değiştirip ayarlayabilirsiniz.
Program 7 gün ücretsiz. 7 gün sonunda bir defaya mahsus 40 TL civarıydı sanırım ödüyorsunuz ve ömür boyu kullanıyorsunuz.

1656577051515.png

Not: Uzmansal sesten Dolby Atmos seçmeyi unutmayın.

4 aya yakındır kullanıyorum bende G733'ü. Ürün hem tasarım hem de konfor açısından gerçekten çok güzel. Windows da ve YouTube üzerinden ses yeterince tatmin edici ancak oyunlara girdiğinizde G HUB sesi kısıyor maalesef. Logitech Support ile defalarca görüştüm ürünü G HUB da nasıl devre dışı bırakırım diye defalarca yazıştım ancak bir sonuç elde edemedim.

Sorunu şöyle çözdüm;

Windows Store'dan Dolby Access programını indirin ve kulaklık takılı iken Products kısmından kulaklığınızı programa tanımlayın. Daha sonra settings kısmından Volume leveler on yaptığınız da seste büyük oranda artış oluyor. G HUB üzerinden tüm ayarları default olarak kullanın. Ekolayzer ayarlarını Dolby üzerinden değiştirip ayarlayabilirsiniz.
Program 7 gün ücretsiz. 7 gün sonunda bir defaya mahsus 40 TL civarıydı sanırım ödüyorsunuz ve ömür boyu kullanıyorsunuz.

Eki Görüntüle 1436262

Deneyeceğim hocam bu akşam. Dediğiniz gibi bir kerede verilecekse değer ama oyunlarda bile düşürüyorsa bu kadar para vermemin hiçbir esprisi kalmadı demektir. Hele ki telefona dahi bağlayamıyorken. Dönüştürücü aldım ama stabil çalışmıyor haliyle. Spotify dinleyebiliyorken, yerel müzik uygulamam üzerinden şarkıların sesleri gelmiyor misal. İade ederim belki kim bilir. Kaldı ki bunu da ince tasarımı sebebiyle almak istemiştim fakat bayağı kaba duruyor. Bu kadar kaba durduğunu bilseydim Corsair alırdım daha iyi.

Deneyeceğim hocam bu akşam. Dediğiniz gibi bir kerede verilecekse değer ama oyunlarda bile düşürüyorsa bu kadar para vermemin hiçbir esprisi kalmadı demektir. Hele ki telefona dahi bağlayamıyorken. Dönüştürücü aldım ama stabil çalışmıyor haliyle. Spotify dinleyebiliyorken, yerel müzik uygulamam üzerinden şarkıların sesleri gelmiyor misal. İade ederim belki kim bilir. Kaldı ki bunu da ince tasarımı sebebiyle almak istemiştim fakat bayağı kaba duruyor. Bu kadar kaba durduğunu bilseydim Corsair alırdım daha iyi.

DTX moduna aldığınızda AAA koyunlarda düşmüyor aslında seviye hatta DTX de bayağı bayağı güzel oluyor ses ancak FPS oyunlarında (Valorant, CS:GO Apex vs.) G HUB düşürüyor sesi onu da Dolby ile çözebiliyorsunuz. Çoğu yayıncı kullanıyor bu cihazı onlarda bu şekilde problemi çözmüşler. Type-C to USB aparatı ile bağlıyorum ben arada telefona sorunsuz kullanıyorum video, Spotify gibi uygulamalarda.

Yine de insanın bu paraya bu kadar zahmete girişi iyi değil. Bakalım, kafam eserse o da. Muhtemelen vermeye de bilirim

Arkadaşlar sorunuzu biraz geç olsa da cevaplayayim. G HUB'da yukarı kısımda kilit simgesi var onu kilitlerseniz oyundayken YouTube'un YouTube'dayken oyunun sesi kısılmaz ya da değişmez. Problem de şu G HUB otomatik olarak oyunu tanımlıyor ve ses modunu o oyuna alıyor. Kitlerseniz her yerde sabit olur.

Arkadaşlar sorunuzu biraz geç olsa da cevaplayayim. G HUB'da yukarı kısımda kilit simgesi var onu kilitlerseniz oyundayken YouTube'un YouTube'dayken oyunun sesi kısılmaz ya da değişmez. Problem de şu G HUB otomatik olarak oyunu tanımlıyor ve ses modunu o oyuna alıyor. Kitlerseniz her yerde sabit olur.
O ayar başından beri kilitliydi zaten. Mesele anahtar kelime "güç". Jak girişli kulaklıklarla çok daha güçlü ses iletimi yapılabiliyorken, USB girişli kulaklıklar (en azından bu model için) çok çok daha güçsüz ses iletimine sahip olmuş oluyor. Destek ekibine bu sorunu ilettim. Muhtemelen birçok kişi bu durumdan rahtsızdır. Kulaklık şahane, tek sıkıntısı bu. Bir tek youtube'da değil bu sorun. Oyunlarda da böyle. Misal ses iletimi 10 max. düzel olsun genel anlamda. 5 yeterlidir, ama ben çok daha fazlasını istiyorumdur. 10'da sağır edecek düzeyde güçlüdür. 10 değil de 7 düzeyinde bir iletim istiyorumdur. Bu modelde bu mümkün değil. 5 max. sınır koymuşlar. Zaten kulaklığın kendine has ses düzeyi ayarı da yok. Yanındaki ayar tuşu ile yalnızca windows içindeki ses düzeyini arttırıp azaltmak mümkün.

Sorunu çözdünüz mü?

Sorunu şöyle çözdüm;

Eki Görüntüle 1436262

Hocam bunları yapınca ses artıyor mu yoksa ses kalitesi mi artıyor ne oluyor tam olarak?

Yeni konular

Geri
Yukarı