Logitech H110 Mikrofon Kısık Ses Sorunu

ottomans58

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Logitech H110 mikrofonlu kulaklığım var. Skype'den sesli görüşme yaparken karşı tarafa sesim iyi gidiyor herhangi bir sorun olmuyor fakat Bandicam ile sesli kayıt yapınca videoda sesim çok az işitiliyor. Acaba Bandicam ayarlarını mı yanlış yaptım diye düşünerek bir de Windows'un kendi Ses Kaydedicisini denedim ve onda da aynı şekilde sesimin çok az çıktığını farkettim. Hoparlör ses seviyesi %50'de Mikrofon ses seviyesi %100'de denedim bunları. Hoparlörü %100 yapsam bile sesim yinede çok duyulmuyor.

Ek olarak ses seçeneklerinden 'Kayıttan yürütme aygıtları' içinde mikrofonun bütün ayarlarını kurcaladım fakat sonuç yine aynı. Sadece dB yükseltince sesin biraz daha fazla duyulduğunu farkettim ama bu seferde kendi sesim haricinde arkadan rüzgar uğultusuna benzer yoğun bir ses geliyor. Bu da rahatsız edici oluyor.

Dediğim gibi bu sorun sadece kayıt yapınca oluyor yoksa sesli görüşme esnasında karşı tarafa sesim normal ulaşıyor. Sizden ricam bu sorunu nasıl çözerim diye yardımcı olmanızı istiyorum. dB yükseltmeden mikrofon ses kalitesini yükseltme imkanım var mıdır? Yoksa eğer dB yükselterek arkadan gelen uğultuyu kesmem mümkün müdür? Programlı veya programsız farketmez.

Uzun oldu biraz kusura bakmayın. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Konu Güncel.

Öncelikle merhaba.Aynı sorunu bende yaşıyordum.Kulaklık güzel sesi iyi veriyordu fakat video çekince mikrofondan az ses geliyordu.Ben şuan AMD Rx460 kullanıcısıyım.AMD Gaming Evolved adlı programı indirdim.O programda video çekiyor.Onla sesim daha iyi işitiliyor.AMD kullanıcısıysanız dediğim program,Nvidia kullanıcıysanız Shadowplay kullanmanızı tavsiye ederim

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı