Logitech kablosuz fareyi PC tanımıyor

Burak Alkan

Gigapat
Yönetici
Katılım
12 Haziran 2011
Mesajlar
14.712
Beğeniler
6.497
Yer
Nebuchadnezzar
Benim sorum kablosuz mouse ile alakalı olacak. Yaklaşık 3,5 senedir sorunsuz kullandığım bir Logitech marka kablosuz mouse'um vardı. Hani şu USB'ye takılan cihaz ile çalışanlardan. Bu meretin geçenlerde pili bitmişti. Üşengeç adam olduğum için yaklaşık 1 ay pil almadım buna (ciddiyim), touchpad ile idare ettim.(Buradan anlaşılacağı üzere, bilgisayarım laptop.) Bir gün üşengeçliğimi yendim ve gidip pil aldım mouse'uma.

Ancak bir ayı aşkın bir süredir onu kullanmadığıma mı huylanmış ne, çalışmıyor! Ne yaptı etti isem de çözemedim problemi. Denetim Masası'nda ''HID uyumlu Fare'' olarak gözüküyor mouse, yani bilgisayar algılıyor. Ancak ne hikmetse çalışmıyor. Başka makinada test ettim çalıştı; benim makinada çalışmıyor. Ancak USB girişlerinde de sorun yok zira başka aletler( yazıcı, klavye vs.) takınca sorun olmuyor. BIOS'u da kurcaladım, orada da problem göremedim. Sürücü yazılımını güncelleştirdim, aygıt yöneticisinden defalarca ''Ekle-Kaldır'' yaptım, olmadı.

Dikkatimi çeken bir diğer husus da şu: Denetim Masası'nda ''Fare'' sekmesine girince şöyle bir hata çıkıyor: ''Synaptics işaretçi aygıtına bağlantı kurulamadı, başka bir PS/2 sürücüsü kurduysanız lütfen kaldırın. Daha sonra işaretleme aygıtı sürücünüzü harici aygıtınız için tekrar kurmanız gereklidir.'' Şimdi sileceğim ancak silince de touchpad de çalışmaz da iyice ortada kalırım diye tırsıyorum. Lütfen bir yol gösterin.
 

Recep Baltaş

Technopat
Yönetici
Katılım
14 Ağustos 2010
Mesajlar
68.411
Çözümler
808
Beğeniler
93.009
Yer
İstanbul
İşe Synaptics’i güncelleyerek başlayabilirsin. Anlaşılan Synaptics ile farenin sürücüsü bir şekilde çakışıyor. Güncelleme ile birlikte sorunun çözülmesi gerek. Sorun çözülmezse de Synaptics sürücüsünü komple silebilirsin. Touchpad çalışmaya devam edecektir. Sadece özel hareketleri algılayamaz. Sorun yine çözülmüyorsa yonga seti sürücüsünü güncellemeni tavsiye ederim. Bu sürücü beraberinde güncel USB kontrolcü sürücülerini de getirmekte.
 
Yukarı