Logitech M500 mü G300 mü?

Önerim G300. M500 1000 DPI bir mouse, bana göre oldukça yetersiz. G300 2500 DPI bir mouse ve üzerinde bulunan atama tuşları oldukça işe yarıyor.

Ebat olarak M500 biraz daha büyük. Bu konuda elinizin büyüklüğünü de göz önüne alın.

Dedikleriniz konusunda haklısınız hocam ama biri optik diğeri de lazer teknolojisine sahip genel olarakta lazerin daha iyi performans verdiğini söylüyorlar. Ondan kararsız kaldım aslında. Bugün gittiğimde de ellerinde kalmadığını söylediler artık hafta sonuna almaya giderim. Bi de fiyat olarak size 80 tl ederimidir? Teşekkürler şimdiden.

Kesinlikle 80 lira edeceğini düşünüyorum. Henüz birkaç gün önce kendime de aldım bir adet. Ondan önce Logitech M705 kullanıyordum. Dev gibi, fare dünyasının 3310'u sayılacak bir fareydi. Gelgelelim bu bir lazer fareydi, çoğu yüzeyde sorun çıkartıyordu. Cam yüzeylerde kullanılmıyor, fare kafayı yiyor. Aşırı parlak yüzeylerde de aynı şekilde. Kumaş, kadife, halımsı bir yüzey istiyor doğru düzgün çalışmak için. Lazer farelerin çoğunun en büyük eksisi budur. Ve cidden 23" gibi büyük ekranlarda 1000 DPI işi kurtarmıyor.

Peki siz mause pad kullanıyormusunuz?
Ayrıca mause pad olmadan da nasıl sonuçlar veriyor?
Yukarıda paylaştığım mause padlerden hangisini önerirsiniz?
Mause hakkında aldığımda dikkat etmem gereken şeyler nelerdir?
Çok soru sordum farkındayım ama ilk defa gaming mause alacağım için ve iyi birşey olmasını istediğimden bu kadar çok sorum kusura bakmayın.

Hayır, G300 ile pad kullanmıyorum. Padsiz gayet muhteşem çalışıyor, gerek duymadım. Mouse pad konusunda bilgim yok çünkü hiç kullanmadım.

Mouse alırken dikkat dikkat etmen gereken ilk unsur DPI'dır. DPI farenin optiğinin-lazerinin hassaslığını belirler. Farenin hassas olması uygulamalarda ve oyunlarda sana avantaj sağlar.

İkinci olarak ergonomisine bakacaksın. Farenin boyutu nedir, elime oturur mu, küçük gelir mi, büyük gelir mi, makro tuşlarına ihtiyacım var mı? Bunları belirlemen karar vermene yardımcı olur.

Son olarak alacağın farenin yazılımını araştır. Doğru düzgün çalışıyor mu, makro tuşlarına istenildiği gibi atama yapılabiliyor mu, kişiselleştirme seçenekleri nelerdir?

Fare işi çoğu oyuncu tarafından basit gibi görünüyor ama öyle değil. Elindekinden çok daha iyi bir fareyle özellikle fps oyunlarında hiç yakalayamadığın skorları yakalayabilirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı