Logitech ürün değişimi için ret mektubu istiyor

tanakasuna

Kilopat
Hepsiburada sitesinden aldığım Logitech MK295 klavye, fare setinin garantisi için Logitech müşteri hizmetlerine ulaştım. Binbir türlü yazışmadan sonra faturamı önce kabul etmeseler de garanti belgesini gönderince kabul ettiler sanırım. Fakat şimdiki istekleri ise biraz garip. Şu şekilde:

Perakendeci cihazınızı değiştirme konusunda size yardımcı olamadığından, ürününüzü değiştirememelerinin tam nedenini de içeren, değiştirme talebinizle ilgili olarak size daha fazla yardımcı olamayacaklarını kabul eden ret mektubunun yazılı bir kopyasına ihtiyacımız olacak.
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz, satın alma belgenizi kontrol edip doğruladıktan sonra, cihazınızın garanti talebini işleme koyabilmemiz için ret mektubunun da geçerli bir kopyasına ihtiyacımız var, rahatsızlıktan dolayı özür dileriz, ancak umarım anlarsınız, teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yurt dışı Logitech'ten destek isteyin. Çok daha kaliteli bir hizmet sunuyorlar. Birazcık İngilizce yeterli.

Hocam yurt dışı Logitech'ten destek isteyin. Çok daha kaliteli bir hizmet sunuyorlar. Birazcık İngilizce yeterli.
Hocam bilginiz varsa lütfen paylaşır mısınız? Aylardır uğraşıyorum şu garanti işi için.
Garanti için bu siteye üye oldum:
Müşteri hizmetleri zaten yabancı anladığım kadarıyla. Çeviri ile yazıyorlar.

Bence Logitech size ürünü Hepsiburada'nın değiştirmesi gerektiğini, değiştirmezse eğer neden değiştirmediğini açıklayan bir belge vermesini istiyor. Hepsiburada ile konuşmanız gerekiyor sanırım ve durumu anlatmanız, eğer ki Hepsiburada olumsuz dönüş sağlarsa da bu olumsuz dönüşü Logitech'e bildirmenizi istiyor anladığım.

Bence Logitech size ürünü Hepsiburada'nın değiştirmesi gerektiğini, değiştirmezse eğer neden değiştirmediğini açıklayan bir belge vermesini istiyor. Hepsiburada ile konuşmanız gerekiyor sanırım ve durumu anlatmanız, eğer ki Hepsiburada olumsuz dönüş sağlarsa da bu olumsuz dönüşü Logitech'e bildirmenizi istiyor anladığım.
Hepsiburada'nın kendi teknik servisi varmış ve bu servis hakkında feci kötü yorumlar var. Oraya yollayacağım son çare çünkü Logitech yine faturamı kabul etmedi.

Maalesef oraya yollamaktan başka çare yok sanırım, oradan olumsuz bir dönüş alırsanız eğer o zaman Logitech firmasına o görüşmeleri bildirirsiniz, bence o zaman yardımcı olurlar.

@Arf hocam arkadaşa belki yardımcı olabilirsiniz, konuya bir el atarsanız sevinirim.

Son düzenleme:
Hocam selamlar,

Etiket için teşekkür ederim. Ben arkadaşın anlattığı gibi bir durumla karşılaşmamıştım. Logitech Destek sayfasından arızam ile ilgili bir konu oluşturmuştum ve sonra altına Logitech Destek'ten sorumlu biri "E-posta ile size ulaşacağız konu ile alakalı" gibisinden yorum yazmıştı.

Sonra zaten mail geldi ve benden sorunun açıklamamı ve detaylandırmamı istedi. Daha sonra bana "Ürünü aldığınız yere başvurdunuz mu? Başvurunuz reddedildiyse neden reddedildi" gibisinden şeyler yazdı. Ben de kısaca "Satıcı firma yardımcı olamayacağını ve sizinle görüşmemi istediklerini belirtti" diye yazdım.

Sonrasında zaten benden adres bilgilerimi vs. aldılar. 2 gün sonra da ürün geldi.

Geri
Yukarı