Logitech Z211 2+1 Ses Sistemi İncelemesi

Evet sonunda incelemeyi yapacak vakit buldum sınav haftası olsa da :D

Bu yakışıklıları 23 Kasım akşamı 89 TL'ye aldım. Bu arada kargodan da bahsedeyim Hepsi Express üzerinden geldi sanırım ve kargo geç geldi. Sipariş tarihi 28 Aralık gözüküyordu elime 30 Aralık'ta ulaştı. Paketlemesi fena değildi. Ürün 89 TL'lik bir ürün ama gerçekten iyi fiyata aldığımı düşünüyorum markası yeter. Açıkçası Z213 ve bu ürün arasında kalmıştım ve Z213'ü almadığım için pişmanım aşağıda belirteceğim. İphone 5S kamerası ile çektiğim fotoğrafları yükleyeceğim beğenmezseniz de canınız sağolsun :D

9024ca35-3e5a-4c6c-8428-5e028cfc8c45.jpg

Sistemi ilk sipariş ettiğimde açıkçası içinden 30 cm yüksekliğinde bir şey çıkar diye düşünüyordum ben ama açıklamadaki uzunluk, yükseklik, ağırlık şeylerine dikkat etmedim ve gelince küçük bir şey geldiği için şaşırdım :D Yalnız pişman değilim bu konuda çünkü sistemin küçük olması da masam da işime geldi. Yer kapladığı alan küçük olduğu için sıkıntı yaratmadı ve küçük olmasına rağmen beni mutlu etti.

Gelelim artı ve eksi yönlerine

(+) Yönleri
  • Fiyatına göre verdiği ses kalitesi muazzam. Hele son seste komşuyu çıldırtıyor.
  • Küçük olması başta hoşuma gitmese de sonradan işime geldi.

(-) Yönleri
  • Bu çok büyük bir eksi sırf bu yüzden ürünü almamayı bile isteyebilirsiniz. Üründe maalesef ki ses yükseltme/azaltma tuşu yok. Sadece bilgisayar üzerinden ses ayarı yapabiliyorsunuz.
  • Kabloları Z213 gibi değil gerçi Z213'te kablo yok sanırım. Kabloları baya bir kirlilik yaptı benim masamda

167b7814-a899-48dd-badf-a2b48583c470.jpg

Kablo kirliliği bu şekilde. Size fazla gelmese de benim için fazla :D Bunu tabii ki masamın arkasına atıp çözebilirim ama üşeniyorum.

Neden Z213 almadığıma pişmanım onu açıklayayım. Öncelikle Z213'te ekstra Apple Tv, Android TV boyutunda küçük bir kutu geliyor. Bu kutu ses, bass ayarlamaya yarıyordu sanırım. Maalesef Z211'de böyle bir şey yok. Ayrıca Hepsiburada üzerinden Z211'in bir görselinde telefon ile kontrol tarzı bir şey var ve ben bunu yapamadım veya bulamadım. Biliyorsanız söylersiniz. Bir diğer sebebi de Z213'te küçük hopörler ne deniyor bilmiyorum bunlara kablosuz olması. Yani kablo kirliliği yok. Diğer bir artısı da biraz daha büyük olması. Ölçüleri masamda baktım aslında Z213 daha güzel oluyordu. 89 TL'ye pişman eder mi etmez ama 110 TL'ye de Z213 vardı.

Şimdi geleyim şu konuya neden bu ürünü tercih ettim. Bu ürün Logitech markası zaten biliyorsunuz hepiniz bu markanın kalitesini aslında kulaklıklarından dolayı alırken korkmadım değil. Bunun yerine Creative'nin SBS A250 modelini tercih edecektim çünkü Creative'den memnun kalan birçok kişi var. Daha sonra riske girip bu ürünü tercih ettim ve pişman olmadım. SBS A250'de belki bu üründen daha iyidir ama yapacak bir şey yok aldık artık :D Ürün kesinlikle F/P ürünü onu da belirteyim. Şu an Hepsiburada üzerinde indirime girmiş ve 109 TL'ye satılmakta. Almayı düşünenler var ise biraz daha koyup Z213 almasını öneririm.

Biraz daha fotoğraf ekleyeyim boydan.
1f0bf685-ebeb-4bb7-a44d-92447bd334f7.jpg
fb5954e7-31f0-43ab-bc61-7124a984fa2b.jpg

Evet incelememin sonuna geldik. Bu kadardı. Ürünü almak isteyenler olursa kesinlikle soru sorabilirler ürün hakkında gördüğümü, bildiğimi cevaplamaya çalışırım. Ayrıca şunu da belirteyim. En fazla 20 m2 odada kullanın derim çünkü sesi iyi dağıtmayabilir. Benim kullandığım oda çok büyük değil. Ayrıca ben USB 3.0 olarak taktım bilgisayara ve bu sayede daha fazla ses alıyorum 2.0'a göre yani ben öyle biliyorum. 3.0 ve 3.1'e takarsanız daha yüksek alırsınız diye biliyorum 2.0'a göre.

Bu arada son olarak size bir notum olacak ürünün ses ayarı Hepsiburada üzerinde var gözüküyor bu sizi kesinlikle yanıltmasın. Üründe ses ayarlama tuşu yok.

@humasettinozlecik nasıl benim yakışıklılar :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı