Logitech Z313 cızırtı yapıyor

sekoli123

Hectopat
Yer
İstanbul, Bakırköy
Daha fazla  
Meslek
Yer Hizmetleri Memuru
Merhaba arkadaşlar, dün bu hoparlörü aldım ve eve gelince test ettim. Hiçbir şeyde sıkıntı yok ancak sürekli cızırtı sesi geliyor hiçbir şey dinlemezken özellikle.

Sesi çoğaltınca daha çok geliyor resmen cızırtı sesi dinliyorum.

Sormak istediğim şey sizce bu normal mi yoksa hoparlör bozuk mu ona göre iade edeceğim. Trendyol'dan almıştım.

Topraklama hattı olmadığı sürece akım korumalı prizler de bir işe yaramayacaktır. Çünkü akım koruması dediği şeyi topraklama kullanarak yapar.
Vay arkadaş nasıl bi çıkmaza düştük 🤣 Uyduları telefona bağladığımda cızırdama olmuyor ama bu dip sesi subwoofer yapar dimi? Yani subwooferı test etmem lazım başka bir binada falan.

Hoparlörler durduk yerde vınlama sesi vermez. Bahsettiğin şey dip ses diye geçiyor ve dip sesin kaynağı her zaman hoparlörlerin bağlandığı cihazdır.

Bunun bir nedeni topraklama (ground) sorunudur. Elektrik hattında topraklama olsa bile ses cihazlarının bağlandığı usb portları da bilgisayardan kaynaklı dip ses üretebilir. Yurtdışında bunun için hem usb portlarına takılan izolatörler mevcut hem de prizlere takılan "hum eliminator" gibi çeşitli aparatlar mevcut. Voltaj dengesizlikleri, kabloların düzgün aktarım yapamaması, aynı hatta bağlı başka bir elektronik cihaz veya ses ekipmanlarının yanında çevresinde parazite neden herhangi şeyler de bu dip seslere neden olabilir.

Yani hoparlörleri iade etmen çözüm olmaz. Büyük ihtimalle elektrik hattında topraklama yok. Ondan yapıyordur. Topraklama olsa bile başka bir sebepten yaptığı aşikar.
Selamlar, bu dediğiniz usb izolatörler sorun için çözüm olabilir mi? HyperX Cloud Alpha S kullanıyorum 1 aydan fazla süredir herhangi bir sorun yokken 1 haftadır cızırtı, uğultu sorunu yaşıyorum. Sorun dün gece vardı fakat şuan da yok. Temiz bir şekilde kullanıyorum. Ama tekrar yaşamak istemiyorum, artık sinirlenmiyor canımı sıkmaya başlıyor ne yazık ki.

Video ekleyeceğim. Hoparlörün kendisinden gelen vınlama sesi. Açar açmaz geliyor PC'ye bağlamasam bile o uğultu gibi ses geliyor.

Vınlama sesi normal bir ses bu hoparlörlerde olur.
Hoparlölerin bas a bağlanan kablo uçlarını tiner ile silmen vınlamayı azaltacaktır.

Bazı arkadaşlar topraklama falan demiş ama iki kablodan elektrik alan cihazların topraklama hattına ihtiyacı yoktur.
O cihazlar zaten içeride AC/DC çevrimi yapılıyor.

Vınlama sesi normal bir ses bu hoparlörlerde olur.
Hoparlölerin bas a bağlanan kablo uçlarını tiner ile silmen vınlamayı azaltacaktır.

Bazı arkadaşlar topraklama falan demiş ama iki kablodan elektrik alan cihazların topraklama hattına ihtiyacı yoktur.
O cihazlar zaten içeride AC/DC çevrimi yapılıyor.
Yani olayın topraklama ile alakası yoksa hoparlör de sıkıntı var demektir sıfır ürün sonuçta. En iyisi ben bi değişim istiyeyim.

Elektronik ürünlerde ilk önce teknik servise göndermemiz gerekiyormuş doğru mu bu nasıl bi yol izleniyor?

Yani olayın topraklama ile alakası yoksa hoparlör de sıkıntı var demektir sıfır ürün sonuçta. En iyisi ben bir değişim istiyeyim.

Elektronik ürünlerde ilk önce teknik servise göndermemiz gerekiyormuş doğru mu bu nasıl bir yol izleniyor?

İnternetten aldıysan ürünü 14 gün içinde değişim isteyebilirsin.
Mağazadan aldıysan servise yollaman gerek.

İnternetten aldıysan ürünü 14 gün içinde değişim isteyebilirsin.
Mağazadan aldıysan servise yollaman gerek.
Trendyoldan aldım onların müşteri hizmetleriyle görüştüm. Ürün açıldığı zaman teknik servisin rapor vermesi gerekiyormuş o yüzden ilk onlara gönderecekmişim.

Onların vereceği karara göre ya değişim ya iade olacakmış. Arıycam şimdi Penta teknolojiyi.

Geri
Yukarı