Çözüldü Logitech Z533 Hoparlör Cızırtı Geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EnesErcin

Centipat
Arkadaşlar cümleten merhaba. Yaklaşık 8 ay kadar önce almış olduğum Logitech Z533 marka model ürünümde ufak bir sorun var. Ürünün sesinde en ufak bir sıkıntı yok lakin ses açıp kısarken cızırtı geliyor ses sabitken kesiliyor. Buna ne yapılabilir garantiye göndersem değişim iade olur mu? Ürünü Trendyol aracılığıyla Teknosa'dan almıştım yardımcı olabilirseniz çok sevinirim yaklaşık bir haftadır kafamı kurcalıyor bu durum şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Screenshot_20210301-211928_Gallery.jpg

Buna benzer bir kontrolcü olması lazım. Sesi açıp kapadığınız dönen tekerleğe üfleyince probleminiz çözülecektir.
Bu sorun kulaklıklarda da oluyor. Ses kısma ve açma yerinde ayar yaparken cızırtı oluşuyor. Kulaklığımı garantiye verdiğimde o kısmı tamir edip yollamışlardı. Büyük ihtimal sizin cihazınızın da ses açma aparatında bir tamir ve ya yenileme söz konusu olabilir. Garantiye göndermekten başka çareniz yok. İade konusunu da göndermeden bilemeyiz.

Bu sorun kulaklıklarda da oluyor. Ses kısma ve açma yerinde ayar yaparken cızırtı oluşuyor. Kulaklığımı garantiye verdiğimde o kısmı tamir edip yollamışlardı. Büyük ihtimal sizin cihazınızın da ses açma aparatında bir tamir veya yenileme söz konusu olabilir. Garantiye göndermekten başka çareniz yok. İade konusunu da göndermeden bilemeyiz.

Yanıtınız için teşekkür ederim.

Ses açıp kapadığın potansiyometreye üfle, büyük ihtimalle sorun çözülür.

Hocam işin açığı pek bilgim yok tarif edebilir misin?

Eki Görüntüle 901949

Buna benzer bir kontrolcü olması lazım. Sesi açıp kapadığınız dönen tekerleğe üfleyince probleminiz çözülecektir.

Kulaklık mikrofon girişine mi üflemem gerekiyor.

Eki Görüntüle 901949

Hocam dediğin gibi yaptım sorun çözüldü galiba çok teşekkür ederim ilgin için.
Arkadaşlar maalesef sorunum devam ediyor birkaç saatliğine çözülmüştü, bilgisayarı kapatıp açınca tekrar devam etti ne yapmalıyım başka öneriniz var mı ?

Son düzenleme:
Forumdaki yöntemleri okudum. En son elektrikli scooter için kullandığım için aldığım balata temizleme sprayini aldım. Normal bildiğimiz balata temizleme sprayi.Üstten kapağını tırnağımla söktüm birazcık potansiyometrenin olduğu kısma sıktım.Zaten uçucu bir madde olduğu için anakart temizleme için kullanılan spraydan çok farkı olduğunu zannetmiyorum.Sonrasında ses açıp kısarken gram cızartı kalmadı.Net tavsiyemdir. Bir balata sprayi 30 tl :)

Forumdaki yöntemleri okudum. En son elektrikli scooter için kullandığım için aldığım balata temizleme sprayini aldım. Normal bildiğimiz balata temizleme sprayi.Üstten kapağını tırnağımla söktüm birazcık potansiyometrenin olduğu kısma sıktım.Zaten uçucu bir madde olduğu için anakart temizleme için kullanılan spraydan çok farkı olduğunu zannetmiyorum.Sonrasında ses açıp kısarken gram cızartı kalmadı.Net tavsiyemdir. Bir balata sprayi 30 tl :)
kesin çözüm müdür hocam? 🙂 ponsiyometre denilen kısım bu çevrilen kısım değil mi?

Geri
Yukarı