Çözüldü Logo içine yuvarlak yazı nasıl yazılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FIFFLAREN

Kilopat
1627137559808.png

Bu şekilde olması gerekiyor. Ama benimki 1907 sayısının "F" harfinin yerinde olduğunu düşünün, oradan başlayıp sondaki "ü" harfine doğru uzanması gerekiyor. Yazı üstte değil altta olacak yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Photoshop'ta şekil araçları var. Ordan "circle" seçip üst ayarlardan path olarak ayarlayacaksın. Sonra path olarak daireyi oluşturacaksın. En son yazı aracıyla o path'in şekline göre yazacaksın. Zaten yazı aracını Path'in üstüne getirdiğinde imleç değişir.
Photoshop'ta şekil araçları var. Ordan "circle" seçip üst ayarlardan path olarak ayarlayacaksın. Sonra path olarak daireyi oluşturacaksın. En son yazı aracıyla o path'in şekline göre yazacaksın. Zaten yazı aracını Path'in üstüne getirdiğinde imleç değişir.

Çözüm
Dediğinizi yaptım oldu ama yönünü değiştiremiyorum. Fenerbahçe yazısı gibi yazıyor aynı.

Direct selection tool var yandaki araçlarda. Onunla Path'e tıklayıp mouse'u yukarı aşağı sürükleyip yazının yönünü yukarıda ya da aşağıda yapabilirsin
Çok saolun yapabildim.

-Hocam bir sorum daha olacak yazı yazarken harfin sonuna gelip enterladığım zaman alta inemiyorum. Yana doğru dümdüz çok uzun oluyor öyle istemiyorum. Onu nasıl yapabilirim?

Son düzenleme:
Çok saolun yapabildim.

-Hocam bir sorum daha olacak yazı yazarken harfin sonuna gelip enterladığım zaman alta inemiyorum. Yana doğru dümdüz çok uzun oluyor öyle istemiyorum. Onu nasıl yapabilirim?
Hocam sen daire içine yazıyorsun değil mi?. Çünkü daire içine yazdığında yazı daireyi takip eder yana doğru düz gitmesi mümkün değil. Bir ss atarsan daha iyi anlayabilirim

En
Yok hocam daire içine yazdım o halloldu. Şimdi başka bir resme düz bir yazı yazacağım ama alta inemiyorum.
Enter'a bastığında alt satıra geçmesi lazım. Character penceresini açıp sağ üst köşedeki dört çizgili ikona tıklayıp açılan menüde altta "Reset Character" tıklayıp yazı ayarlarını default yapmayı dene. Belki ayarlar karışmıştır.

En

Enter'a bastığında alt satıra geçmesi lazım. Character penceresini açıp sağ üst köşedeki dört çizgili ikona tıklayıp açılan menüde altta "Reset Character" tıklayıp yazı ayarlarını default yapmayı dene. Belki ayarlar karışmıştır.
Ayarlar karışmamış da Shift+Enter'la inebildim. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı