Logo Tasarlamak ve İllüstratörlüğe İlk Adım

Oğuzhan T

Megapat
Makaleler
57
Yer
Kahramanmaraş
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MacBook Pro M1 Pro 14' • i5 13400F 4060 Ti • Magic Mouse • Aerox 3
Meslek
Lead Frontend Developer
Merhaba arkadaşlar. Ben bir tablet aldım ve küçüklüğümde ufak paralar, kazançlar ettiğim logo tasarımı ve çizerliğe bir adım atmak istiyorum. Sizden tek isteğim ilk adımlarda ne yapılması gerektiğini ve hayal gücümü hangi uygulamada daha iyi sergileyebileceğimi öğrenmek. Program kullanmayı kısa sürede çözebiliyorum, bunda problem yok. Boş zamanlarımda kişisel, rengarenk tasarımlar çıkartıp ek iş hâline çevirmek istiyorum. Teşekkür ederim şimdiden önerileriniz için.

Ugrastirip çok büyük emek istese de Paint deyip gecmeyin;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bunun disinda Adobe programlari oneririm.

Paintle bunları yapmak.. Saygı duydum.

Öneriniz için çok teşekkür ederim. Adobe şu anlık benim için çok pahalı. Aylık 130 lira. Ders videolarını falan izledim. Procreate for iPad de çok ilgimi çekiyor. O da 90 lira. Giriş için çok ideal gibi videolardan izlediğim kadarıyla.

Grafik tablet kullanarak bilgisayarda çizim yapacaksanız Inkscape önerebilirim. Tamamen ücretsizdir.
iPad Pro'da kalem ile çalışmak istiyorum. Öneriniz için teşekkür ederim. iPadOS için varsa onu da denerim.

Öncelikle boş zamanlarınızda tasarım yapıp ek gelir haline getirmeniz çok zor bunu söyleyeyim.

Ek gelir amaçlıyorsanız ciddi çalışmanız lazım. Sözüm meclisten dışarı; piyasada eline kalem alan tasarımcıyım diye etrafta geziyor.

Öncelikle işin matematiğini, kavramları, program kullanımını öğrenmenizi öneririm. Ardından yapılmış logoları inceleyip nasıl yapıldığına dair fikir yürütmenizi öneririm. Bu sizin ufkunuzu genişletecektir.

Öncelikle boş zamanlarınızda tasarım yapıp ek gelir haline getirmeniz çok zor bunu söyleyeyim.

Ek gelir amaçlıyorsanız ciddi çalışmanız lazım. Sözüm meclisten dışarı; piyasada eline kalem alan tasarımcıyım diye etrafta geziyor.

Öncelikle işin matematiğini, kavramları, program kullanımını öğrenmenizi öneririm. Ardından yapılmış logoları inceleyip nasıl yapıldığına dair fikir yürütmenizi öneririm. Bu sizin ufkunuzu genişletecektir.
Evet kalemi alıp gezenlere şahit oldum. Ek gelir işi ikinci planda aslında. Mantıklı düşündürdüğünüz için teşekkür ederim.
İlk olarak hobi şeklinde sonra bir şeyler yaptığımı görerek ilerletmeyi düşünüyorum. Yorumlarınızı dikkate alacağım teşekkür ederim.

Geri
Yukarı