Logo Yapmak İçin Tavsiyeleriniz Neler?

Musa B.

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhabalar, amatör olarak logo yapıyorum fakat kendimi geliştirmek istiyorum. Neler yapmamı önerirsiniz? Yaptığım 1-2 logolar bunlar;
IMG_20180519_153118_199.jpg

kendin çizebilirsin, ben öyle yapıyorum.

Bu da eskiden telefonda çizdiğim bir takım logosu

Dosya Ekleri

• c09356d7-1b5f-4f55-a3d8-bd3c7144440a.png
    c09356d7-1b5f-4f55-a3d8-bd3c7144440a.png
    47 KB · Görüntüleme: 80
Öncelikle teşekkürler fakat çizme konusunda sıkıntım var yani hayal ediyorum ama hayalimi aktaramıyorum. Bir şeyler hep ters gidiyor.

O zaman logoyu ikinci attığın resimdeki gibi gölgeli, efektli yapmak yerine daha sade yapabilirsin. O tarz logolar çok eskilerde kaldı, yeni logolara bakarsan hep sade ve akılda kalıcıdır, marka, takım logoları vs.

O zaman logoyu ikinci attığın resimdeki gibi gölgeli, efektli yapmak yerine daha sade yapabilirsin. O tarz logolar çok eskilerde kaldı, yeni logolara bakarsan hep sade ve akılda kalıcıdır, marka, takım logoları vs.
Aynen ama mesela püf noktaları neler onları bilmiyorum. Konuda ilk attığım logo mesela dini bir site için yapmıştım ikincisini ise bir CS:GO sunucusu için, inşaallah reklam diye ban yemeyiz, onlar beğendi ama ben kendim beğenemiyorum :( Ekstra olarak mevcut profil fotoğrafımı da çizerek ben yaptım.

Sürekli olarak yuvarlak logolar yapma bazen farklı logoları da dene. Birde logoda ne varsa onları kendin yapmaya çalış bu seni geliştirir. İnternetten bulunanlar geliştirmez. Çizerken bir şeyler sorun oluyorsa internetten bak bende de öyle internetten bakıp yaptım.

Aynen ama mesela püf noktaları neler onları bilmiyorum. Konuda ilk attığım logo mesela dini bir site için yapmıştım ikincisini ise bir CS:GO sunucusu için, inşaallah reklam diye ban yemeyiz, onlar beğendi ama ben kendim beğenemiyorum :(

Fikrimi söyleyeyim o zaman, öncelikle ilk logoda font arkadaki dairenin kenarlarına değiyor ve sanki içeriye sıkıştırılmış gibi duruyor. Ben olsam Arkadaki daireyi büyütürdüm, fontu da küçültebilirsin ama okunmasını zorlaştırmak ve kaliteyi düşürmek yerine daireyi büyütmek daha mantıklı. Bunu yaptıktan sonra da ikinci logodaki gibi etrafına küçük bir halka daha eklerdim (outline/trim) mümkünse aynı renkte bir outline'ı font'a da daha ince bir şekilde uygulardım. Ve renk seçimini de dikkatli yapmak lazım ona da temaya göre karar vermelisin onun için kesin bir şey diyemiyorum. İkinci logoda ise bence gereğinden fazla süsleme var, çok kalabalık duruyor. Her zaman bir şey eklemek logoyu daha iyi yapmaz, bazen sade olması daha iyidir. Ben olsam bu tarz bir şey yapardım. Stil olarak bu tarz olurdu yani. Umarım istediğin şekilde logolar yaparsın, bol şans.

Dosya Ekleri

• asadsas1.png
    asadsas1.png
    29,6 KB · Görüntüleme: 70
Sürekli olarak yuvarlak logolar yapma bazen farklı logoları da dene. Birde logoda ne varsa onları kendin yapmaya çalış bu seni geliştirir. İnternetten bulunanlar geliştirmez. Çizerken bir şeyler sorun oluyorsa internetten bak bende de öyle internetten bakıp yaptım.
Örnek verebileceğiniz bir tür var mı? Daha çok Youtube tarzı platformlar için yapıyorum veya internet siteleri için bundan dolayı yuvarlak logoyu tercih ediyorum ama dediğiniz gibi yapmayı deneyeceğim, teşekkürler.
Fikrimi söyleyeyim o zaman, öncelikle ilk logoda font arkadaki dairenin kenarlarına değiyor ve sanki içeriye sıkıştırılmış gibi duruyor. Ben olsam Arkadaki daireyi büyütürdüm, fontu da küçültebilirsin ama okunmasını zorlaştırmak ve kaliteyi düşürmek yerine daireyi büyütmek daha mantıklı. Bunu yaptıktan sonra da ikinci logodaki gibi etrafına küçük bir halka daha eklerdim (outline/trim) mümkünse aynı renkte bir outline'ı font'a da daha ince bir şekilde uygulardım. Ve renk seçimini de dikkatli yapmak lazım ona da temaya göre karar vermelisin onun için kesin bir şey diyemiyorum. İkinci logoda ise bence gereğinden fazla süsleme var, çok kalabalık duruyor. Her zaman bir şey eklemek logoyu daha iyi yapmaz, bazen sade olması daha iyidir. Ben olsam bu tarz bir şey yapardım. Stil olarak bu tarz olurdu yani. Umarım istediğin şekilde logolar yaparsın, bol şans.
Bu ekteki logoyu hangi programla yaptınız? Çizim gibi duruyor. Bu tarz şeyler yapmak istiyorum fakat parmaklarım biraz kalın ve çizmem aşırı zor oluyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı