Lojistikle ilgili tez konusu önerisi

Hocam daha konu seçmedim ben. Az önce arkadaşların dediği konulardan birini seçersem de danışman hocamıza bilgi veririm olur mu vb. diye. Literatür taramasının ne olduğunu bilmiyorum, tez ve yazım kuralları dosyası var okulumuzun sitesinde ona uygun olarak yazacağız.
Şimdi baktım sanırım kaynakların yararlı olup olmama seviyesi ölçülüyormuş nasıl yapılıyor hiç duymadım daha önce :)
@cengover_ekin hocamın önerdiği Google Scholar'a ek olarak;
1-YÖK Tez Ulusal Tez Merkezi
2-ULAKBİM
3-Academia
4-ResearchGate
5-YÖK Akademik veri tabanlarında tarama yapmanızı öneririm. Eğer literatür taramasına dair yine aklınızda bir fikir oluşmaz ise kendi alanıma dair yapmış olduğum ve yayınlanan 2 adet makalem var. Size link gönderebilirim.

@cengover_ekin hocamın önerdiği Google Scholar'a ek olarak;
1-YÖK Tez Ulusal Tez Merkezi
2-ULAKBİM
3-Academia
4-ResearchGate
5-YÖK Akademik veri tabanlarında tarama yapmanızı öneririm. Eğer literatür taramasına dair yine aklınızda bir fikir oluşmaz ise kendi alanıma dair yapmış olduğum ve yayınlanan 2 adet makalem var. Size link gönderebilirim.
Hocam bize de Ulusal Tez Merkezi'ni önerdi. Faydalanırım çok teşekkürler... Sizin alanınız nedir?

Hocam bize de Ulusal Tez Merkezi'ni önerdi. Faydalanırım çok teşekkürler... Sizin alanınız nedir?
Hocam ben Gazi Üniversitesi/ Eğitim Bilimleri Enstitüsündeyim. Biraz alanlarımız uzak ancak genel olarak tez ya da bilimsel araştırma teknikleri her alanda eşittir.

Kaynakların akademik olarak uygun olması gerekiyor. Örnek olarak, haber sitelerindeki bir bilgiyi koyamazsınız ya da burada forumda paylaşılan bir içeriği koyamazsınız. Makale, kitap, tez gibi kaynaklar olması lazım. Başlangıç araması için Google Scholar kullanabilirsiniz.

Hocam tekrardan merhabalar ben Koronavirüsün Lojistik Sektörüne Etkisi ve Geleceği konusunu seçtim ve bu konuda haber sitelerindeki bilgiler çok güncel bilgiler, örneğin 2020 de karayolu taşımacılığına etkisi vb. bilgiler çoğu haber sitesinde mevcut oluyor ancak akademik olarak bunlarla ilgili bir makale yok, makaleler genelde salgının yalnız Lojistik sektörüne etkilerini anlatıyor genel olarak ve havacılığı anlatıyor mesela, ancak benim diğer taşıma modlarına etkisinide anlatmam gerekiyor. Bu şekilde haber sitelerinden de yazıyorum ben Türkiye'de ulaştırmayla ilgili ünlü kişilerin açıklamalarını vb. bir sıkıntı olur mu?

Haber siteleri bir nebze ama ünlü kişilerden emin olamadım. Sıkıntı oluşturabilir.
Evet hocamızda 5 internet kaynağı olsun demiş zaten haber sitelerini falan da kastediyor sanırsam ama ünlü kişiler derken yani 2020 de karayolu taşımacılığı rakamları durumu vb. yazınca ilk çıkan çeşitli uluslararası lojistik kurumlarının istatistikleriyle rakamlarla vs. anlatan haberler yani lojistik 2020 yılında ne durumda oldu covid kısıtlamaları nelere yol açtı gibisinden o yüzden bir yanlışlık yok hocam ben ekliyorum 80 90 aşağısı not geleceğini düşünmüyorum yani onaylatmaya sunucak halim yok tezi bir sorun olucağını düşünmedim o yüzden :D

Evet hocamızda 5 internet kaynağı olsun demiş zaten haber sitelerini falan da kastediyor sanırsam ama ünlü kişiler derken yani 2020 de karayolu taşımacılığı rakamları durumu vb. yazınca ilk çıkan çeşitli uluslararası lojistik kurumlarının istatistikleriyle rakamlarla vs. anlatan haberler yani lojistik 2020 yılında ne durumda oldu covid kısıtlamaları nelere yol açtı gibisinden o yüzden bir yanlışlık yok hocam ben ekliyorum 80 90 aşağısı not geleceğini düşünmüyorum yani onaylatmaya sunucak halim yok tezi bir sorun olucağını düşünmedim o yüzden :D
O kişilerin anlattıkları raporları araştırın, onlar da bir rapora dayanarak veriyordur sayıları. Siz de o kişiler gibi raporları baz alın.

Merhabalar. Öncelikle kolay gelsin tez yazmak öyle kolay bir iş değildir. Zaten konunuzu belirlemişsiniz sanırım. Ben sadece kaynak olarak bir site önereceğim. Bu sitede birçok makalelere ulaşabilirsiniz.

Merhabalar. Öncelikle kolay gelsin tez yazmak öyle kolay bir iş değildir. Zaten konunuzu belirlemişsiniz sanırım. Ben sadece kaynak olarak bir site önereceğim. Bu sitede birçok makalelere ulaşabilirsiniz.

Tabii ki kolay bir iş değildir. Ancak bu bir ödev niteliğinde olduğu için pek sorgulamıyorum yaparken çoğunluğunu kopyala yapıştırla yapıp ödev atacakları biliyorum hocam. Bu siteden yazdım zaten çoğunu , teşekkürler..
O kişilerin anlattıkları raporları araştırın, onlar da bir rapora dayanarak veriyordur sayıları. Siz de o kişiler gibi raporları baz alın.
Anlıyorum. Elimden geldiğince araştırırıp sunmaya çalışırım hocam teşekkür ederim.

Tabii ki kolay bir iş değildir. Ancak bu bir ödev niteliğinde olduğu için pek sorgulamıyorum yaparken çoğunluğunu kopyala yapıştırla yapıp ödev atacakları biliyorum hocam. Bu siteden yazdım zaten çoğunu , teşekkürler..
Hocam siz yine de kopyala yapıştır yapmayın. Eğer hocanız ödevinizi intihal programına sokacaksa zaten kopyala yapıştır olayı orada meydana çıkacaktır.

Geri
Yukarı