Çözüldü LoL açıkken GTX 1650 Ti sistem 98 derece oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rifmon

Hectopat
Arkadaşlar selam. Bilgisayarım tam karakterleri seçilip maç başlıyorda bizi bekleme ekranına atıyor ya, heh arka plana alıp bir şeylere bakıyorum ve o sırada PC 98 derece kadar görüyor fakat hiçbir şey yapmayıp oyun başlayana kadar beklediğimde de 82 derece görüyor. Bakımlar 2 önce yapıldı. i5-10200H işlemcim var. Bir şeylerle uğraşıyorum derken bir Chrome açıyorum, sonra geri kapatıyorum. En fazla 5 saniye sürüyor sonra oyuna girdiğimde yani hani karakterlerin fotoğrafları falan gözüküyor da sonra bizi sihirdar vadisine atıyor ya heh işte tam oyun başlama alanına tekrar giriyorum ve 98 görüyor anlık. 98 görüyor anlık derken 2 saniye falan 98 görüyor sonra 90'larda gezip 80'lere düşüyor. Oyun içinde de 85 görüyorum. Normal mi? i5 10200H GTX 1650 Ti ekran kartım var. Ufak normal değilse bile normal değil diyebilir misiniz?

Çözüm
Müsait olunca Discord'a bakın sorunu söyledim.
Muhtemelen çıkmayacak ancak diğer oyunlarda da 92-94 dereceleri görüyormuşsunuz bu da soğutma anlamında bir problem olduğunu gösteriyor. Cihaz kaç yıllık? Tozlanma durumu, hava alıklarının açıklık durumu ne? Bir de manuel olarak turbo fan devreye sokabiliyor musunuz?
Hocam cihazın garantisi var. Sistemin kronik sorunu işlemcide zaten ısınan bir işlemci gerekli açıklamayı yaptım. Turbo bostu kapatıp performans düşüşüne göre geri açabileceğini discord'da belirttim. En son çare teknik kalıcı hasara sebep açabilecek bir sorun olduğundan servise gitmesini söyledim. Cihaz Monster abra a7 v12.4.1 son kez bios'a bakıp sorunu çözemeye çalışacağız.
Merhaba,

Sorun çözüldü mü?

Kötü Monster soğutucu serinin kronik sorunu. + güç tüketimi yüksek işlemci + Turbo bost ve işlemci isteyen oyunlar.

Diğer oyunlarda işlemciye önem vermeyen God of War örnek olmak üzere 67-84 gözlemlendi.
2 ay önce bakımları yapılmış. Fakat hala yüksek. Tekrar kontrole göndermelerini önerdim ayrıca 4 fanın 3 tanesi arada takılma yaşıyormuş bu da alakalı olur mu bilmem ama büyük bir sorun. Fanların o zamana kadar ayarlanmış özel profilde çalışmasını kararlaştırdık.
Sorun çözüldü.
@Ali. Çimen test yapsam çıkan sonuç normal çıkarsa sıkıntı yok mu demek oluyor abi Valorant'ta salan Max 92 görmüştüm CS:GO açılırken 94 görmüştüm ama açılırken oyunda değil
Muhtemelen çıkmayacak ancak diğer oyunlarda da 92-94 dereceleri görüyormuşsunuz bu da soğutma anlamında bir problem olduğunu gösteriyor. Cihaz kaç yıllık? Tozlanma durumu, hava alıklarının açıklık durumu ne? Bir de manuel olarak turbo fan devreye sokabiliyor musunuz?

Müsait olunca Discord'a bakın sorunu söyledim.
Hocam cihazın garantisi var. Sistemin kronik sorunu işlemcide zaten ısınan bir işlemci gerekli açıklamayı yaptım. Turbo bostu kapatıp performans düşüşüne göre geri açabileceğini discord'da belirttim. En son çare teknik kalıcı hasara sebep açabilecek bir sorun olduğundan servise gitmesini söyledim. Cihaz Monster abra a7 v12.4.1 son kez bios'a bakıp sorunu çözemeye çalışacağız.
Merhaba,

Sorun çözüldü mü?

Kötü Monster soğutucu serinin kronik sorunu. + güç tüketimi yüksek işlemci + Turbo bost ve işlemci isteyen oyunlar.

Diğer oyunlarda işlemciye önem vermeyen God of War örnek olmak üzere 67-84 gözlemlendi.
2 ay önce bakımları yapılmış. Fakat hala yüksek. Tekrar kontrole göndermelerini önerdim ayrıca 4 fanın 3 tanesi arada takılma yaşıyormuş bu da alakalı olur mu bilmem ama büyük bir sorun. Fanların o zamana kadar ayarlanmış özel profilde çalışmasını kararlaştırdık.
Sorun çözüldü.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı