LoL Birincil Eşya Çizme mi Alınır?

godZwany

Decapat
Yer
İstanbul/Maltepe
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Excalibur G770
i5-9300H CPU 2.40GHz
16GB
GTX 1650
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, LoL oyuncusuyum ve genellikle kendi eşya dizilimlerimi yapıyorum. Şu sıralar Wukong, Pantheon, Ekko gibi şampiyonları oynuyorum (Wukong ağırlıklı). İlk eşya olarak çizme mi yoksa efsanevi mi almalıyım bilmiyorum, ihtişamlıyı iki veya üçüncü eşya olarak çıkıyorum genellikle. Aldığım efsanevi eşya çoğunlukla Mahvolmuş Kralın Kılıcı; çizme ise Savaşçı Çizmeleri (evet, saldırı hızı kasıyorum), sizce hangisini önce almalıyım? Ayrıca ihtişamlı olarak kullandığım eşya Üçlü Kuvvet, bunun da kaçıncı eşya olarak alınabileceği hakkında tavsiye verirseniz sevinirim. Son olarak da saldırı hızı ağırlıklı eşya dizilimleri için rün olarak Yenilmez ve Ölümcül Tempo arasında kalıyorum, sizce ne olmalı?

https://blitz.gg/lol/champions/MonkeyKing
Burda ilk hangi itemi falan alcağın yazıyor.
1642835722255.png

Wukong için bu.

Karşındaki oyuncu ve ormancıya bağlı
Ormanda Xin Zhao karşınızda iste Irelia varsa ilk eşya direkt olarak ninja tabii almak çok mantıklı, oyunun orta aşamasına kadar çok rahat etmenizi sağlar. Veya Elise ormancı Kennen de karşınızda olduğu pozisyonda Merkürün adımları çok mantıklı bir eşya haline dönüşmüş oluyor. Eğer karşınızdaki rakip saldırı gücü ormancısı iste yetenek gücü veya tersi iste yani hasar dağılımları düzgün yapılmış ise 300 altınlık çizmeyi alıp sonra efsanevi eşyanızı almak daha mantıklı olacaktır. Bu eşya tercihleri özellikle ilk eşya ayakkabı alımı tamamen oyuna bağlıdır ve sizin maç içerisinde karar vermeniz gereken bir şeydir. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

https://blitz.gg/lol/champions/MonkeyKing
Burda ilk hangi itemi falan alcağın yazıyor.
Eki Görüntüle 1277774
Wukong için bu.
Teşekkürler, SenpAI kullanıyordum fakat burayı da göz önünde bulunduracağım.
Karşındaki oyuncu ve ormancıya bağlı
Ormanda Xin Zhao karşınızda iste Irelia varsa ilk eşya direkt olarak ninja tabii almak çok mantıklı, oyunun orta aşamasına kadar çok rahat etmenizi sağlar. Veya Elise ormancı Kennen de karşınızda olduğu pozisyonda Merkürün adımları çok mantıklı bir eşya haline dönüşmüş oluyor. Eğer karşınızdaki rakip saldırı gücü ormancısı iste yetenek gücü veya tersi iste yani hasar dağılımları düzgün yapılmış ise 300 altınlık çizmeyi alıp sonra efsanevi eşyanızı almak daha mantıklı olacaktır. Bu eşya tercihleri özellikle ilk eşya ayakkabı alımı tamamen oyuna bağlıdır ve sizin maç içerisinde karar vermeniz gereken bir şeydir. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Yardımı hatırı sayılır miktarda dokundu, teşekkürler aklımda olacak.

Teşekkürler, SenpAI kullanıyordum

Çeşitli sayfalardan destek alabilirsiniz bu iyi bir şey. Fakat oyun tecrübeniz ile oyunu okuyup gidişata göre item veya (ilk başta) rün dizilimi yapmak daha iyidir. Çünkü dışarıdan edinilen bilgiler ezber yazılmış oluyor. Bu bir el de işe yarar diğer elde kaybettirir.

Merhabalar, LoL oyuncusuyum ve genellikle kendi eşya dizilimlerimi yapıyorum. Şu sıralar Wukong, Pantheon, Ekko gibi şampiyonları oynuyorum (Wukong ağırlıklı). İlk eşya olarak çizme mi yoksa efsanevi mi almalıyım bilmiyorum, ihtişamlıyı iki veya üçüncü eşya olarak çıkıyorum genellikle. Aldığım efsanevi eşya çoğunlukla Mahvolmuş Kralın Kılıcı; çizme ise Savaşçı Çizmeleri (evet, saldırı hızı kasıyorum), sizce hangisini önce almalıyım? Ayrıca ihtişamlı olarak kullandığım eşya Üçlü Kuvvet, bunun da kaçıncı eşya olarak alınabileceği hakkında tavsiye verirseniz sevinirim. Son olarak da saldırı hızı ağırlıklı eşya dizilimleri için rün olarak Yenilmez ve Ölümcül Tempo arasında kalıyorum, sizce ne olmalı?
Bende bugün birden sıkıldım hiç birşey oynayasım gelmiyor.

Size farklı koridorlarda farklı taktiğimi anlatayım.

ADC Vayne oynayan birisi olarak; karşıda dogelamam gereken yetenek varsa (Xerath, Brand, Lux, Morgana) ilk item kesinlikle saldırı hızı ayakkabısı, daha sonra Vampiri Asa. Doruk Şafağı alır genel olarak ADC'ler, ama can çalma ve saldırı hızını tercih ediyorum. Bu şekilde hem fakaslarda yetenek dogelama şansım artıyor, hem de takas çıkışından sonra can çalma ile canımı topluyorum.

Ormanda Amumu oynarken; karşıda can çeken/AD ormancı varsa (Lee Sin, Master Yi, Viego, Çin Zhao) eşya Günateşi, ayakkabının küçüğü ve çivili zırhın alt parçası (dikenli yelek) alıyorum. AP ormancı varsa (Diana, Elise, Ekko) direkt Merkür.

Yeni konular

Geri
Yukarı