LoL dahili ekran kartını kullanıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Astroxs

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. LoL oynarken Afterburner'den bakmış olduğum değerlere göre RTX 2060'ı %40, dahili ekran kartını ise %50 %60 seviyelerinde kullanıyor ve bu yüzden oyunda 120 FPS civarı alıyorum. En yüksekte sadece RTX 2060'ı kulanmasını nereden ayarlayabilirim?

Hocam işe yaradı mı deneyin. İşe yaramazsa başka .exe dosyaları da var. Onlara da aynı şeyi yapmayı deneyin. Eğer çalışırsa işe yarayan mesajı çözüm olarak işaretlemeyi unutmayın. Çözüm olarak işaretlemek için çözüm olan mesajın sağındaki tike basıyorsunuz.

İşe yaradı hocam FPS 100'lerden 200'e çıktı teşekkürler.
Hocam bu rehber işe yarayabilir. [Windows 10] Bir uygulamayı harici ekran kartını kullanacak şekilde ayarlama | Resmi Desteği | ASUS Türkiye Ama burada yapmanız gereken şey LoL'ün konumuna girip .exe dosyasını seçip "Seçenekler" butonuna tıklayıp "Yüksek Performans" moduna alın. Bundan sonra ikinci ekran kartına geçmesi lazım.

Merhaba hocam bu işlemi Valorant içinde yapmak istiyorum ama exe dosyasını bulamamadım yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:
İşe yaradı hocam FPS 100'lerden 200'e çıktı teşekkürler.

Merhaba hocam bu işlemi Valorant içinde yapmak istiyorum ama exe dosyasını bulamamadım yardımcı olur musunuz?
Hocam aynı mantıkla olacak. Az önce attığım rehberi yapacaksınız ama sadece değişecek şey Valorant'In konumu olacak.

Tamam hocam halletim ancak Valorant GPU kullanımı %30 %40 seviyelerinde sizce normal mi bu en düşük ayarlarda.
Hocam görev yöneticisinden mi bakıyorsunuz ? Eğer görev yöneticisinden ise normal basenleri saçma ölçümler yapabiliyor. Ama MSI AfterBurner gibi programlarla kontrol ediyorsanız bir terslik olabilir.

Hocam görev yöneticisinden mi bakıyorsunuz ? Eğer görev yöneticisinden ise normal basenleri saçma ölçümler yapabiliyor. Ama MSI AfterBurner gibi programlarla kontrol ediyorsanız bir terslik olabilir.
Afterburnerdan hocam
İşlemci kaçta?

İşlemci %65 falan.
Afterburner'dan hocam.

İşlemci %65 falan.

GPU ise %40'dan yukarı çıkmıyor kullanımı.
Afterburner'dan hocam.

İşlemci %65 falan.

Ben ramımın tek kanal olmasından ve Valorant'ın işlemci odaklı bir oyun olduğundan böyle olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:
Afterburner'dan hocam.

İşlemci %65 falan.

Ben ramımın tek kanal olmasından ve Valorant'ın işlemci odaklı bir oyun olduğundan böyle olduğunu düşünüyorum.

Darboğaz var sistemde. Özelliklerinizi yazar mısınız?

Geri
Yukarı