LoL Destek Rolü ve Başıma Gelenler

Yaşınızı öğrenebilir miyim? Yaşınıza küçük demişler ama bu durumda bayağı olgun davranmışsınız. Tabii yine klavye delikanlıları sahaya çıkmış. "Şöyle yapardım, böyle yapardım."
İntikam, nefret gibi ilkel duyguları olabildiğince az sergilemekte fayda var. Oyun ya da başka bir şey fark etmez, o an yaptığınız işe odaklanmanız daha doğru bir davranış düşünüyorum. Zaten böyle insanlarla bir daha ne oyun oynarsınız ne de selam verirsiniz.

Sevgili Technopat ailesi sihirdarları,

Son zamanlarda canımı sıkan bir konu var. League of Legends'da destek rolü ve konseptinin ülkemizde çok yanlış anlaşıldığını görüyorum. İnsanlar ısrarla bu rolün adc (saldırı gücü taşıyıcısı) rolüne destek olmak için var olduğunu düşünmekte ve oyunlarını buna göre oynamaktalar. Ancak biliyorsunuz ki aslında bu rolün var olma amacı takıma destek olmaktır.☝️🙂

Geçtiğimiz hafta internet kafede eski bir dostum ile beraber Jungle/Support olarak Duo girelim dedik. Kafede tanıştığımız biri de bizi LoL'de görünce adc olarak aramıza katıldı. Oyunun ilk dakikaları oldukça heyecanlı ve başarılı geçerken oyun sonlarına doğru bu öz güvenli adc arkadaşımız oyunu satmaya ve tek başına gidip çalılara kafa ata ata ölmeye başladı. Bunun üzerine internet kafenin ortasında bana bağırıp benim kendisinin desteği olduğumu, sürekli yanında kalmam gerektiğini, aksi takdirde oyunu bilerek satacağını söyledi. Ben de biraz sert çıkınca klavyeye kafamı bastırarak yanlışlıkla flash ulti basmama sebep oldu. 🙇‍♂️ ben de ne yapıyorsun diye çıkışınca bu sefer de bak böyle yapmasaydım kazanamayacaktık gibi saçma bir laf etti. Destek rolüne karşı olan bu tavrı kalbimi çok kırdı. Arkadaşım ise bu süre zarfında hiçbir şey olmamış gibi orman dönmeye devam etti. 🤬

Sizce bu rolün geleceği ne olacak? Takıma bu kadar faydası olan bir rolün böylesine hor görülmesi sizce reva mı? Yorumlarınızı bekliyorum hocalarım. 🙏

Klavyeyi münasip bir yerine yerleştirip skill atsaydınız. Ben olsam çıkışta evine kadar eşlik ederdim o kişiye.

İnternet kafeye gitmeyi bırakıp biraz beyin jimnastiği yapın. Kafanızı klavyeye vuran ''tanımadığınız kişi'' karşısında tepkisiz kalmışsınız. Aşırı saçma.
Yaşınızı öğrenebilir miyim? Yaşınıza küçük demişler ama bu durumda bayağı olgun davranmışsınız. Tabii yine klavye delikanlıları sahaya çıkmış. "Şöyle yapardım, böyle yapardım."
İntikam, nefret gibi ilkel duyguları olabildiğince az sergilemekte fayda var. Oyun ya da başka bir şey fark etmez, o an yaptığınız işe odaklanmanız daha doğru bir davranış düşünüyorum. Zaten böyle insanlarla bir daha ne oyun oynarsınız ne de selam verirsiniz.
Bu mantıkla hareket ederseniz size zarar veren kimseye karşı koyamazsınız. Bir insanın kendini korumasından daha doğal bir şey yok. Yani bir kişi kafanızı klavyeye vurunca karşı koymanız sizi ne intikamcı yapar ne ilkel duygularla hareket eden birisi. Aksine yapmazsanız ahmak konumuna düşersiniz.

Hocam TR serverinin düşük elolarında Plat eloya kadar, plat eloda dahil. Support rolünü bot lane de adc nin yanında kalmalısın mantığında sanıyorlar çoğunlukla. Tr serverinda da çok toxic, çok bilmiş ve megaloman kişiler yoğunlukta olduğu için böyle kişileri direk susturun, yapacak bir şey yok.
Ben maçlara girerken, oyun başında /sustur all yapıp öyle oynuyorum, pingleri açıyorum o kadar. Pingi ikide bir atanı da komple susturuyorum. Size de öneririm.

Geri
Yukarı