LoL FPS düşüklüğü

İşletim sistemi
Windows 10
Daha fazla  
Merhabalar iyi sosyaller,
LoL oynarken FPS konusunda problemlerim var. istediğim performansı alamıyorum ve ekran kartı kullanımını arttıramıyorum bir türlü. Oyun başı 180-190 minyonlar geldikten sonra ve oyun sonuna kadar 100-110 arası gidip geliyor. 144 Hz monitörde bu FPS değerleri beni rahatsız ediyor açıkcası. Daha iyi bir performans isterdim.
Laptop kullanıyorum, ndivia Denetim Masası ve güç ayarları yüksek performansta hepsi. Grafik ayarları Ultra'da, ayarları kısınca ekran kartı kullanımı azalıyor FPS değeri aynı kalıyor. Ekran kartı %35 kullanımı geçmiyor. Dahili grafik %5-%20 arası. İşlemci %30-40 arası gidip geliyor. İşlemci 4.0 GHz hızında sanırsam, CPU clock 4'lerde dolaşıyor.
Sistem: 1650 Ti, 16 GB 3200MHz 8x2 RAM, Ryzen 7 4800H. Oyun SSD'ye kurulu.

LoL oynarken FPS konusunda problemlerim var. İstediğim performansı alamıyorum ve ekran kartı kullanımını arttıramıyorum bir türlü. Oyun başı 180-190 minyonlar geldikten sonra ve oyun sonuna kadar 100-110 arası gidip geliyor. 144 Hz monitörde bu FPS değerleri beni rahatsız ediyor açıkcası. Daha iyi bir performans isterdim.
Laptop kullanıyorum, ndivia Denetim Masası ve güç ayarları yüksek performansta hepsi. Grafik ayarları Ultra'da, ayarları kısınca ekran kartı kullanımı azalıyor FPS değeri aynı kalıyor. Ekran kartı %35 kullanımı geçmiyor. Dahili grafik %5-%20 arası. İşlemci %30-40 arası gidip geliyor. İşlemci 4.0 GHz hızında sanırsam, CPU clock 4'lerde dolaşıyor.

LoL'de ekran kartı kullanımı yüksek olmaz zaten 30 40 falan normal kullanımı arttırmanın bir yolu yok herhalde yanlış bilmiyorsam.

LoL oynarken FPS konusunda problemlerim var. istediğim performansı alamıyorum ve ekran kartı kullanımını arttıramıyorum bir türlü. Oyun başı 180-190 minyonlar geldikten sonra ve oyun sonuna kadar 100-110 arası gidip geliyor. 144 Hz monitörde bu FPS değerleri beni rahatsız ediyor açıkcası. Daha iyi bir performans isterdim.
Bu driverdan kaynaklı bir sorun olabilir. DDU programı ile kaldırıp kendi sitesinden eski sürüm indirip kurmayı deneyin ama sadece bu sorum Lol de var ise yapmayın

Sorun değil aslında. Lol'ün kendisinde var bende minyonlar gelmeden 200 300 arası FPS alıyorum, minyonlar gelince 150 200 arası kalıyor.

Hocam LoL de zaten 60 fps alan oyuncu bile hiç kasmadan oynar.LoL Valorant ya da Cs-Go gibi değil.Siz LoL de 100-110 FPS alıyorum diyorsunuz bu gayet iyi.Yani anlatmak istediğim 60 FPS alan biriyle 100-110 FPS alan sizin farkınız yok.

Bu sorun sadece LoL için geçerli sanırım? :)
Evet hocam diğer oynadığım her şeyde performanstan memnunum.
Bu driverdan kaynaklı bir sorun olabilir.
Driverlerim güncel sadece LoL'de var bu sorun.
LoL de 100-110 FPS alıyorum diyorsunuz bu gayet iyi.Yani anlatmak istediğim 60 FPS alan biriyle 100-110 FPS alan sizin farkınız yok.
Hocam bence var, bir de minyonlar gelirken 100-110 fps alıyorum. Takım savaşlarında 60-70 bile görüyorum neredeyse arttırmanın bir yolu yok mudur?

Yeni konular

Geri
Yukarı