LoL her koridor için karakter önerisi

teşekkür ederim deniyiceğim önerdiğiniz tüm çarları bir de birazcık ta sup çarı önerebilir misiniz çünki ben normalde sup maindim adc ler gerçekten çok kötü olduğu için top geçmek istiyorum ama ...

@foreverr izliyorum
önerdiğiniz için çok teşekür ederim euw de yeni bir top lane hesabı açtım artık onkasıcam
bir de nasıl daha hızlı lvl atlıyabilirim lol de hızlıca 30 a kasmak istiyorum da

Son düzenleme:
Zamanında gümüşten platine sadece Lulu oynayarak çıkmıştım. Aynı taktiği hala kullanıyorum. Yaklaşık 1 haftadır Lulu - Morgana - Thresh üçlüsüyle gümüş 4'den gümüş 1'e kadar ulaştım. Taşıyamayan rol diye bir şey yok, taşınmayan takım vardır. Destek oynamak istiyorsanız yanınıza sağlam bir ADC almanızı öneririm. Aksi takdirde o kadar dikkatli oynamalısınız ki terlersiniz. Destekten vazgeçmek istiyorsanız,
Üst koridora İrelia, Nasus ve Gnar,
Orta koridora Orianna, Syndra, Yasuo ve Zed
Ormana Fiddlesticks, Graves, Kha'Zix ve Lee Sin
Nişancı için ise Caitlyn, Jinx, Vayne ve Kai'sa önerebilirim. Önerdiğim şampiyonlar gayet güçlüler fakat her şampiyon gibi bazı eşleşmelerde kaybedebiliyorlar. Tek bir şampiyona yoğunlaşmak yerine her şampiyonda ustalaşmanızı öneririm. İyi oyunlar.

LoL'de ezber şampiyon veya ezber build yoktur. Ama bu ezber pick ve ezber build ile en fazla gümüşe kadar çıkarsın. Geçen oyun Fiddlesticks oynadım, tanklar dahil hiç kimsede AP direnci yoktu.

Ama sana bazı bozuk pickleri söyleyebilirim.

Üst koridor için: Teemo, Ashe, Caitlyn, Sett, Tryndamere. Try'ı özellikle yazıyorum, earlyde 2 defa rakibi kesip öne geçmeniz oyunu kazandırır.

Benim Try buildim Kalkanyay Mahvolmuş Kanasusamış olduğu için ölmem, canım azaldığında zaten bütün itemler can çaldığı için Ulti bittiğinde bile ölmüyorsun.

Teemo Ashe ve Caitlyn'i uzun dövüş seven, kısa takas istemeyen (Renekton, Sett, Try) gibi, girdiği zaman all-in yapan, bütün yetenek setini boşaltan şampiyonlara alırım. Çünkü bunları sürekli dürtüp, full canla gezmesine izin vermemen gerek.

Sett ise W yeteneği ile uzun dövüş seven şampiyon. Çok güçlü, zırh deşmeli Sett, çok can yakar. Rakibi dağıtır, earlysi çok güçlü, ama takım savaşlarında tank Sett gibi dayanıklı değil.

Üst koridor için önerilerim bu kadar. Gelelim ormana...

Nunu, Rammus, Warwick, Yi, Shaco, Nocturne. Dikkat ettiysen hepsi ganger karakter. Savaşı seven, sürekli gang atanz savaş başlatan (Engage) karakterler.

Yi'yi çıkarırsak hepsi çok hızlı gelen, geldiği zaman da en az flaş alan, flaş yoksa da canınızı alan karakterler.

Mid ise hiç oynamıyorum mid ama, Lux, Lissandra, Diana çok OP.

Bot ise Ashe, Caitlyn, Tristana, Vayne, Kai'sa, MF.

Özellikle Tristana ve MF çok kanser. Çünkü burst hasarları çok fazla. Ben MF'e Kara Hasat'lı Zırh deşme çıkıyordum, Kararma + Tahsildar + Manaveren... Çar uçuyor. Kırılgan şampiyonlara bir düz vuruş bir Q. Öldü.

Ashe ise burst hasarı çok yok. Q açana kadar acı çekersin 1v1'de. Ulti kaçırma ihtimalinde var. Bu saydıklarımın Burst hasarını Ashe kaldıramaz. Hemen erir.

Kai'Sa hiç oynamadım, bilmiyorum ama bunun da çok iyi bir Burst hasarı var. E ile görünmez oluşu da çok OP.

Sıra geldi Vayne'e. Aşk çiçeğim. Omurilik Soğanı'ndan oynadığım biricik sevgilim. Karşıda herkes tank çektiğinde Ölümcül Tempo'lu Vayne oynamak o kadar zevkli... O kadar zevkli... Offf. Herkesin görünce kaçtığı Nasus, Ornn, Mundo, Renekton, Garen, Darius, Sett gibi deli güçlü şampiyonlar, Vayne'i görünce kaçıyor. Bu yüzden Vayne oynamak sıkıntı, çünkü fightta çok iyi konumlanman lazım, çünkü hepsi ilk olarak seni kesmek için üstüne koşacak.

Support ise Alistar, Leona, BC. Ben savaş başlatan şampiyon seviyorum. Özellikle TR'de BC oynamak o kadar zevkli ki, Seyyah Çizmesi alıp sağa sola roam atarken, başarılı bir gang sonrası yenilen küfür, ağlayış beni o kadar mutlu ediyor ki. Hemen dövüyorlar. Haklılar ama.

Leona zaten tuttum vur karakteri. BC'den bi' tık daha önde, çünkü minyonu tutma gibi bir ihtimali de yok. Minyon arkasından da tutuyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı