LoL Jungle nasıl oynanmalı?

Son düzenleme:
Not: Pren yoksa üst hariç oynama. Çünkü orta koridor yol geçen hanı olacak. Alt koridor tanımadığın bir ADC/Support yüzünden belki sinir hastası olabilirsin. Çek üste Garen. Basit şampiyon. Ya da Illaoi. Belki de Sett. Kesinlikle Sett.

Tek başına dereceli çok zor.

Ben tek başıma Bronz 4'den Bronz 1'e sadece Vayne oynayarak çıktım (180K Vayne'im var), ama Gümüş ELO'da tutunamadım. Takımıma öyle adamlar attı ki, resmen eli kolu tutmayan, TR'den kaçıp geldiğim adamları attı.

Bronz 4 20 LP'ye kadar düştüm. Şimdi tekrar Vayne-MF oynayarak, en önemlisi, daha önceden eklediğim, en az Gümüş 4 oyun arkadaşlarım (daha önceden oyunuma gelen, iyi oynayan, rastgele kişiler. Matchmarking işte :)) ile girdim. Şuan gayet olağan şekilde oynuyorum. Şuan Bronz 2 89 LP'yim. Yarın Gümüş serilerini çıkar, 1 hafta ara veririm, TR'de olan hesabı kasarım.

Meta, tank metası. Önüne gelen Bami'nin Alevi içeren itemleri alıyor. Şimdi kafadan, üst zaten tank. Orman metasına bakarsan Yi harici şampiyonlar genelde tank. Support da genelde tank, örnek olarak Thresh, BC, Leona...

Vayne, W'sunun pasifi ile her 3. vuruşta 1 kez canına göre %14 gerçek hasar vuruyor.

İşte ben Vayne sayesinde, hiç takılmadan çatır çutur maç kazandım. Aşırı iyi mekanikleri var, ama zayıf şampiyon.

Birde MF. MF'de karşısı tank değilse, daha çok kırılgan ise çekerim MF'i. Manaveren'li bir build, full zırh deşme. Erken oyunda kaybetsen bile oyun sonunda ultin 4000 civarında vuracağı için, baron veya ejder savaşında iyi bir pozisyonda çok net bir şekilde oyunu kazandırırsın.

Sana bunları niye anlattım? MF free ELO canavarı. Meta'da tank metası. Vayne çok sever böyle tankları. Onu kovalayacak adamları çok sever. Çıt çıt çıt kite yapa yapa keser. Bu yüzden MF kesinlikle öğren, Vayne'e de yabancı olma. Meta tank metası, tanklara karşı alınacak en iyi ADC Kog'Maw ve Vayne.

İyi oyunlar.

Düzenleme: Şuan LoL giremiyorum. Ama DiezF17 benim hesabım. Ekle, beraber gireriz. Bronz 2 89 LP. Ekle, her türlü kazanırız. Sana "neden Vayne'e yabancı olmamalı" sorusunun cevabını vereyim.

Master 220 lp Jungle main olarak sana verebileceğim tavsiye ormanı iyi clearlayan meta Jungle'ları (heca, Lillia, Udyr) öğrenip trainlemen ve en geç 3:20'ye kadar Jungle'ı ne olursa olsun Full clear atman ve 3:15 de çıkan scuttlelardan en az birini alman. Ezbere Red buff veya Blue buff başlama. Bot ve top matchuplarına bak, takımındaki hangi koridorunun prioyu (minyon itme önceliği) alacağını tahmin ederek o koridorun zıt kamplarından başla. Botta prio varsa, Blue'dan başla, sırayla grompu kurtları kuşları Red'i ve golemi al. (mavi taraf için farz ediyorum), kampları alırken Hero'yu sağ tıka bırakma, kitelaya kitelaya al. Örnek veriyorum kurtları alırken yavaş yavaş aşağı dopru yürümeye başla ki kuşlara daha önce gidebilesin. Full clear attıktan sonra bottaki scuttleı almaya git ve bot lane'ine yardım etmeleri için scuttle a gelip gelmeyeceklerini sor.
Şu an Jungle'da en büyük öncelik Full clear atman. Bronz-plat arası liglerde zaten Jungle farmını iyi tutarsan oyunu tek başına taşırsın. Sırf ejder alacağım diye riskli pozisyonlara girme. 14.dakikadan önce alacağın vadinin alameti emin ol ki 3 ejdere eşdeğerdir. Çünkü kule plateleri 14 de kayboluyor ve sen alameti 14'den önce alıp üstün olduğunuz herhangi bir lane e açarsan hatta ilk kuleyi alırsanız anlaki o oyunu yüzde 65 kazanıcaksınız.

Master 220 lp Jungle main olarak sana verebileceğim tavsiye ormanı iyi clearlayan meta Jungle'ları (heca, Lillia, Udyr) öğrenip trainlemen ve en geç 3:20'ye kadar Jungle'ı ne olursa olsun Full clear atman ve 3:15 de çıkan scuttlelardan en az birini alman. Ezbere Red buff veya Blue buff başlama. Bot ve top matchuplarına bak, takımındaki hangi koridorunun prioyu (minyon itme önceliği) alacağını tahmin ederek o koridorun zıt kamplarından başla. Botta prio varsa, Blue'dan başla, sırayla grompu kurtları kuşları Red'i ve golemi al. (mavi taraf için farz ediyorum), kampları alırken Hero'yu sağ tıka bırakma, kitelaya kitelaya al. Örnek veriyorum kurtları alırken yavaş yavaş aşağı dopru yürümeye başla ki kuşlara daha önce gidebilesin. Full clear attıktan sonra bottaki scuttleı almaya git ve bot lane'ine yardım etmeleri için scuttle a gelip gelmeyeceklerini sor.
Şu an Jungle'da en büyük öncelik Full clear atman. Bronz-plat arası liglerde zaten Jungle farmını iyi tutarsan oyunu tek başına taşırsın. Sırf ejder alacağım diye riskli pozisyonlara girme. 14.dakikadan önce alacağın vadinin alameti emin ol ki 3 ejdere eşdeğerdir. Çünkü kule plateleri 14 de kayboluyor ve sen alameti 14'den önce alıp üstün olduğunuz herhangi bir LAN'e e açarsan hatta ilk kuleyi alırsanız anlaki o oyunu yüzde 65 kazanıcaksınız.

Teşekkürler dediklerinizi dikkate alacağım :)

Geri
Yukarı