LoL "lolskin" banları mantıklı değil

Çiğköfthe

Decapat
Daha fazla  
League of Legends oyununda hiç banlanmadım. Ama bu lolskini mantıklı buluyorum. Bu yazılımın kostümleri sadece bize göstermesi çok bir sorun değil. Türkiye pazarında çok pahalı zaten. Üstüne Blitz, senpai gibi uygulamalar oyunu etkiliyor. Ama bu sadece görünüş, neden böyle banlar atılıyor? Rapor sistemini güncellemek yerine bunu banlamak çok garip geldi doğrusu.

LoL skinin EUW sunucusu gibi diğer sunucularda yasak olmayıp TR sunucusunda yasak olması da trajikomik :D.
Diğer sunucularda da yasak diye okumuştum. Değilse gerçekten kullanmak isterim fakat araştırmalarım sonucunda bütün sunucularda yasaklanmış olduğunu okudum. Bana da mantıklı geliyor zaten, adamların yaptığı oyun bedava, tabii ki skin satmak isteyecek, bunu bedava bir şekilde size veren 3. parti yazılımlara da hayır diyecek.

Oyun ücretsiz bir oyun, oyunculardan tek gelirleri RP satışları, eğer lolskin gibi 3.parti yazılımlar serbest olursa sadece Türkiye değil global piyasadaki satışları etkilenir ek olarak oyuncuların kostümleri insanlara hava atmak için aldıklarını düşünmüyorum (3 yıldır LoL oynuyorum ve istediğim bir kostüm olmadığı sürece karşımdaki kişinin kostümü hiçbir zaman ilgimi çekmedi) eğer dediğiniz şey gerçekleşir ise şirketin gelirlerine büyük zararı olmasının yanı sıra kostüm alan oyunculara da büyük bir hakaret olur.

Oyun ücretsiz bir oyun, oyunculardan tek gelirleri rp satışları, eğer lolskin gibi 3.parti yazılımlar serbest olursa sadece Türkiye değil global piyasadaki satışları etkilenir ek olarak oyuncuların kostümleri insanlara hava atmak için aldıklarını düşünmüyorum (3 yıldır LoL oynuyorum ve istediğim bir kostüm olmadığı sürece karşımdaki kişinin kostümü hiçbir zaman ilgimi çekmedi) eğer dediğiniz şey gerçekleşir ise şirketin gelirlerine büyük zararı olmasının yanı sıra kostüm alan oyunculara da büyük bir hakaret olur.

Anladım. Benim değinmek istediğim nokta Türkiye pazarının çok pahalı olmasıydı. Gerisinde hiçbir sorun yok. Zaten Avrupa'da bu yüzden kullanılmıyor.

Diğer sunucularda da yasak diye okumuştum. Değilse gerçekten kullanmak isterim fakat araştırmalarım sonucunda bütün sunucularda yasaklanmış olduğunu okudum. Bana da mantıklı geliyor zaten, adamların yaptığı oyun bedava, tabii ki skin satmak isteyecek, bunu bedava bir şekilde size veren 3. parti yazılımlara da hayır diyecek.
Diğer sunucularda da yasak riot hiçbir zaman bu sunucuda serbesttir demedi ama ekonomik nedenler yüzünden TR sunucunda lol skine daha büyük bir ilgi olup riot burdaki oyunculara daha sert davranıyor olabilir.

Anladım. Benim değinmek istediğim nokta Türkiye pazarının çok pahalı olmasıydı. Gerisinde hiçbir sorun yok. Zaten Avrupa'da bu yüzden kullanılmıyor.
Adamların yaptığı yatırımlar da yadsınamaz, çoğu büyük firma Türkiye´de ilgi olmasına rağmen sunucu açma gereği bile duymazken Riot Games´in Türkiye sunucusu açması da bize değer verdiğinin göstergesi bence. Adamların sunucu maliyeti olmasına rağmen bizden aldıkları para miktarı 2-3 dolar (400RP, 16₺) gibi bir şey. Ucuzlamasını tabii ki ben de isterim lakin unutmamamız gereken bir şey var. Bu adamlar seslendirmeden, çeviriye, sunucudan desteğe her şeyiyle Türkçe destek veren bir firma. CS:GO, GTA 5 gibi oyunların yapımcılarının yapmak istemediği, umursamadığı bir şeyi yapıyorlar ki bahsettiğim oyunların Türkiye kitlesi de bir hayli fazla.

Geri
Yukarı