LoL nasıl lig atlanır?

Tyerr

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 2 aydır LoL oynuyorum. 2 ayda ulaştığım seviye 52. 30 seviye olduğumda dereceli maçlara girdim ve ligim Bronz 1 oldu. Oyuna bir türlü alışamadım. Sürekli agresif oynuyorum. Genellikle Darius, Tryndamere ve Olaf oynuyorum. Ligimin yüksek olması için ne gibi taktikler verebilirsiniz? Kolay ve güçlü bir şampiyon tavsiyesi de verirseniz güzel olur. Şimdiden teşekkür ediyorum.

MMORPG yeni başlıyorsanız biraz geç olmuş rakiplerinizin temel taktikleri çözeli çok uzun oldu.

-Sakin kalmayı başarıp takımınız ne kadar saçma ve yeteneksizlerden oluşursa oluşsun elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacaksınız.
-Atarlı oynama diye bir şey yok zayıflıklarını hissettiğiniz an atağa geçeceksiniz.
-Herolarınızın özelliklerini iyi bileceksiniz daha önemlisi rakip heroların kapasitelerini ve yeteneklerini bilip ona göre hamle yapacaksınız.

Çok fazla şey geliyor aklıma uzun yıllardan tecrübem tabi ki rank atlamak lig atlamak güzel şeyler ama bulunduğun ranktan keyif almak daha önemli. Sebebi sonu yok bu rank işinin her zaman daha iyi oyuncular gleiyor en iyisi keyif almaya bakmak.

Twich-youtube yayınlarını izleyebilirsiniz ayrıca.

Oyun bilgini sürekli geliştir. Profesyonel oyuncuları izleyerek onlardan yeni taktikler öğrenebilirsin. Onların oynayışına bakarak ne zaman saldıra geçilmesi gerektiğini öğrenebilirsin. League of Legends bir takım oyunu. Tek başına oyunu kazandırtmak baya zor. O yüzden sakin kalıp takıma moral vermek gerekiyor. Bronz-Gümüş-Altın gibi ligler, orada oynayan kişilere zor gelir. Ben platine geçince oralarda oynadığımda çocuk oyuncağı gibi hissediyorum. En önemlisi içim rahat oluyor. O yüzden oynarken eğlenmeye bak, gerisi ardından gelir.

Arkadaşlarımı boostlamak için senin liginde bayağı bi oynamıştım.
Sanırsam solo top oynuyorsun eğer yeteneğin varsa karşındakini yenmek çok kolay koridor için konuşuyorum. çünkü daha ilk minyon dalgasında senin minyonlarının arasında sana saldıran tiplerle dolu ve farm yapamıyorlar.
Solo oynuyorsan koridordaki minyon dalgasını iyi ayarlamalısın. Rakip jungleri görmüyorsan pushlama sonra ölüp ölüp jung farkı yazıyorlar :)
Ben Jungle oynuyordum ve Rakip ormancı üstüne oynuyordum ve gitceği yerleri tahmin edebiliyordum ezbere dönmüştü rakiplerin orman rotasyonu bende.

Hamster yi kolay hero arıyorsan ve Garen :D
Aşırı kolsuz herolar ama Master'da Plat'a kadar yetenek istemez.
Ama Garen cidden kolsuz herosu o kabul.

Uzun bir süre bronz kalmış biri olarak :/
Mekanikleri kolay şampiyonlar oynamalısın
1-2 kill ile oyunu domine edecek (yani hemen kartopu etkisi yaratan)(o da hemen tek atan )
Roam'da başarılı herolar oynamalısın.
Ben şu an oyunu oynamıyorum ki oynamanıda önermiyorum.Çünkü bronz olmak güzel yaa :( Hiç heveslenme yüksek eloda daha kanser insanlar var.Ha birde malphite yasuo tarzı kombolar ile de maçı domine edebilirsin...

Öncelikle şahsi fikrimi belirteyim. O da bula bula bu oyunu mu buldun? Sorusudur.
Bu oyunun devri 4 sene önce bitti. Güncelleme hala var fakat devir dediğim şey ortamdır.
Platin 5 hatta Elmas 5 ligde bile Bronz ruhlu oyuncuları göreceksin. Bu kaçınılmazdır bunların %10'u şansla veya arkadaşının taşımasıyla oralara gelmiştir kalan %90'ı ise başkasına boostlatmıştır :kızgın:
Bu durumla karşılaşınca beden ve ruh sağlığında bozulmalar oluyor. Kendimden biliyorum.

Bunları dinlemeyip oynamaya ısrar etmek istiyorsanda gelişebilmen için tavsiyelerime geçeyim;
  • İlk ve en önemlilerinden arkadaşlarının olmadığı oyuna girme. 4 kişi bul o şekilde oyna. Eğer ki bulamadın veya 3 kişi buldun tanımadığın oyuncuları oyun başlar başlamaz mutele. Önemlidir.
  • Youtube'den oyun videoları izle. O kadar çok kanal var sürüsüyle oynayan var bunları hatta Lol e Spor kanalından profesyonel arenadaki maçları izle. Çok şey kadar.
  • Üçüncüsü ne olursa olsun morelini bozma. Kanser olma. Ben bunu yapamadığımdan bıraktım.
  • Tüm şampiyonları oyna, kendine uyan 5-6 şampiyon ile geliş. Hep bu 5-6'sıyla oyuna gir.
  • Oyunda yeni gelen güncelleme ile "Antrenman" modu var. Girip itemleri deneyebilirsin.
Oyun ile alakalı, oyun içi taktik olarak;
Minyonlara habirebir vurma. Bırak canı azalsın sadece son vuruşu yap bu sayede koridor sana doğru iktirilecek ve çok ileride kalmamış oalcaksın. Bunun avantajı karşı ormancı dive atacak seviyeye gelmediği sürece baskın yapamaz, senin ormancın ise lane sana doğruyken baskın yapabilir.

Görmediğin yere girme. Karanlık yerler ölümün olduğu yerlerdir. Aynı şekilde bölgende karanlık yer olmaması için 4.Tuşta bulunan totemi oynadığın yerdeki çalılara koy. Zamanla wardlamaya alışırsın.

Hiçbir zaman ilk 20 dakika karşındaki rakibe dalma. Minyon kesmeye odaklan. Gold'a kadar çıkarsın fakat seni Platin'e çıkaracak olan işte bu bilgidir. Kill yerine kuleye oynayacaksın. Sadece minyon!

İtem olarak şimdilik önerilen kısmındaki buildi kas, ileride öğrene öğrene kendi buildini oluşturursun.

Yeni başladığın için bu kadarı yeterli. Yazdıklarımın hepsini uygularsan çok kısa bir süre içerisinde hızlı hızlı lig atladığını göreceksin.Yalnız baştan sona hepsini oku boş cümle yok bu yazımda.

Ha bir de bazı taktikler var.Metaya bağlı olarak değişiyor tabi.Mesela junga yi topa kayle alıyorlar.Yi e si gerçek hasar vurduğu için ve kayle r ölümsüz yaptığı için bir fight boyu yi canı gitmeden savaşabiliyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı