LoL nasıl lig atlanır?

ADC mainim. Oldukça şansa bakıyor aslında. Çok feeder var. Gece vakitleri girmeyi çalış yaşı küçükler gelmez pek. Oynadığın bölgeye hakim ol ve sürekli Twitch'den oynadığın bölgede oynayan yayıncıları izle. Ben Doublelift, Bang gibi yayıncıları izledim, ne zaman agrasif olmam gerektiğini ise Ruler'ı izleyerek öğrendim. Her heroya hakim ol. OTP olma. Bu şekilde illaki atlarsın. 2 haftada bronzdan altına çıktım bu şekilde.

Zamanında TR Cha ve West D1 kastım, bir süre boost işleriyle ilgilendim. Detaylı bilgiler verecek vaktim olmasa da arkadaşlar zaten az çok bir şeyler yazmış. 2 aylık oynayan birisine göre gayet hızlı yükselmişsin. Hızlı başlamak iyi güzel fakat şampiyonların çoğunu daha öğrenemeden, oyunun mantığı az buçuk kavramadan da hemen balıklama atlamayı çok doğru bulmuyorum. Oyun bu zamanlar mekanik anlamda bir yetenek gerektirmese bile oyuna hakimiyetini geliştirmen lazım. Başlangıç için normal oyunlarda bol bol şampiyon dene. Oyuna alıştır kendini. Ayrıca biz eskiden faydalanamasakta yeni oynayanlar için nimet değerinde olan antrenman modunu getirdiler. Gerekirse her şampiyon için 10-20 dakika harca o modda, şampiyonla aklına gelebilecek her şeyi yap. Youtube'dan veya Twitch'den herhangi bir Türk LoL kanalını (e-sporcu olmadığı sürece) önermiyorum. Geneli ya oyuna tam anlamıyla hakim olmayan oyuncular veya Diamond+ liglere yükseldiği için öğretmek yerine ego kasmaya çalışan boş insanlar. Bunların yerine oynadığın rol, şampiyon için öncelik olarak KR prolarının oyunlarını takip et. Öğrenmek için çok fazla izlemen lazım. Kendine has bir oyun tarzı için oyun artık çok eski o yüzden sadece proları izleyip ne yapıyorlarsa kopyala. Build, farming, laning gibi detaylı bilgileri buradan anlatamadığım için çok fazla araştırman lazım. Sohbeti asla kullanma. Bütün düşüncelerini yazı yazmadan pingler sayesinde takımına gösterebiliyorsun. Gerekirse oyun başı /sustur all yazıp kurtul. Bu oyunu oynayan herkes eğlenmek, lig kasmak veya vakit geçirmek değil de oyununa gelen insanlara düşmanlık beslemek için oynuyorlar. Benim yazabildiğim bu kadar. Yükselmek istiyorsan öğrenme hevesiyle oynmaya devam et. Yakın zamanda yükselirsin umarım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı