LoL nasıl lig atlanır?

Riven tavsiye ederim. Rünlerle ve Vahşi Hydra ile çok güçlü. Ama şampiyonu önce normal oyunda dene ve ustalaş. Onun dışında gerçekten iyi bir şekilde Yasuo oynayabilirsen hiç kaybetmessin. Fakat ikiside çok banlanır :(

Kendine ana rol belirle o rollerde ki şampiyon havuzunu genişlet en az 3-5 şampiyonu 7 seviye yapmaya bak ormancı ve ya destek tavsiye ederim çünkü oyunun kaderi genelde ikisine bağlı ve oyunu bu roller domine ediyor Ustalaşmadığın şampiyonla oynarsan lig atlaman zor kolay lig atlamak istiyorsan iyi oynayan arkadaşının olması da bir artı . Farm, harita takibi ve totem de önemli vs...

Daha yazı yazmanıza gerek yok yazılabilecek en uygun şeyleri yeni başlayan birine usülen yazdım. Zaten ben yazdıktan sonra aynı şeyleri tekrarlamışsınız konu kapanabilir zannımca.

TR serverinde oynamanı önermiyorum eğer 75 70 Ping altı ala biliyorsan EUW WEST sunucusunda oynamanı tavsiye ederim TR serveri velet dolu flameci afk bir sürü farkındaysan herkes sakin kal her ne oluyorsa olsun diyor :) ben 1 sene TR'de oynadım şuanda WEST deyim ve gerçekten oyuncular arası epey bir fark var.

TR serverinde oynamanı önermiyorum eğer 75 70 Ping altı ala biliyorsan EUW WEST sunucusunda oynamanı tavsiye ederim TR serveri velet dolu flameci afk bir sürü farkındaysan herkes sakin kal her ne oluyorsa olsun diyor :) ben 1 sene TR'de oynadım şuanda WEST deyim ve gerçekten oyuncular arası epey bir fark var.
Hangi ligdesiniz acaba? Westte benim de çarım var maalesef oradaki Türk oyuncu sayısı da arttı.

League of legends hayatımda oynadığım ilk ve son MOBA oyunuydu. O oyunu oynayınca fark ettim ki ben MOBA oyuncusu değilmişim. Hayatım boyunca FPS ve rekabetçi oyunlarda hep yetenekli biri olmuşumdur. Ama o oyunu oynayınca anladım ben MOBA oynamayı beceremiyorum. Belki de olay budur. Sen MOBA oyuncusu değilsindir.

Bu oyunda en önemli olan kısım bence kendini o sezonki metaya göre geliştirmektir. Uzun zamandır bu oyunu takip etmekteyim ve her sezon oyun tamamen değişiyor diyebilirim. Her zaman o sezon ki güncellemelere göre daha güçlü karakterler vardır. Bu karakterlere uyum sağlaman gerekiyor.

Aynı zamanda diğer arkadaşların da dediği gibi sakin kalman gerekiyor. Elbette ki herkes bu oyunu çok iyi oynamıyor. Elinizden geleni yapmanız gerekiyor, bu şekilde takım arkadaşlarınızı da motive ederek oyunu kazanma şansınızı arttırabilirsiniz.

Tavsiye olarak oyundaki her karakteri birkaç kere oynamış olmak size büyük katkı sağlar. Karşınızda geldiğinde nasıl bir hasar çıkarabilir, nasıl oyunlar yapabilir daha iyi bilirsiniz. Aynı şekilde sizin takımınıza geldiğinde de birlikte nasıl oynayacağını bilirsiniz.

Oyunda skor almak herşey değildir, skor kovalarken farmı ihmal ederseniz geri düşersiniz. Oyunda her zaman objektiflere ağırlık verin.

Bunların yanı sıra bazı şeyleri zamanla tecrübe ile öğreneceksiniz. Nereye nasıl totem atılır, koridorda minyonları yönlendirmek vb. şeyler zaman alır. Yayıncıları izleyerek öğrenebileceğiniz şeyler var ancak yayıncıların yaptığı herşey doğru değildir, bunu unutmayalım.

İyi oyunlar, bol şanslar.

İyi oynayan yayıncıları izle ister istemez birşeyler öğrenirsin. Basit herolar oynamaya çalış. Garen-Master Yi vs. çok komplike olmayan. Karşındaki heronun yeteneklerini ve çıkarabilceği hasarı tahmin etmeye çalış ona göre saldır.
Rakibine göre karekter seçimi yapmak çok önemli. Örneğin karşında Veigar varsa LeBlanc almak gibi veyahut Riven varsa Fiora almak gibi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı