LoL neden şimdi az LP geliyor?

cmdd

Decapat
Daha fazla  
Bana fazla puan geliyordu sonra 2X terfi ettim ve verdiği puan düştü sabit 19 lp veriyor 6 Win streak var ama hala 19 lp veriyor. Nasıl yükseltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana fazla puan geliyordu sonra 2X terfi ettim ve verdiği puan düştü sabit 19 lp veriyor 6 Win streak var ama hala 19 lp veriyor. Nasıl yükseltebilirim?

Açıkcası %78 winrate ile elohell vermesi beni de şaşırttı. Ama elohellden çıkmak istersen elayja adlı YouTube kanalına bakabilirsin dostum. Ben şu ana kadar hiç elohelle girmedim. Girecek gibi de görünmüyorum. Ama eğer çıkmak istersen Mordekaiser jung ile kolayca çıkabilirsin.

Demir 1 den bronz 2 ye kadar hızlı bi şekilde çıktım ondan sonra 19lp vermeye başladı
Açıkcası %78 winrate ile elohell vermesi beni de şaşırttı. Ama elohellden çıkmak istersen elayja adlı YouTube kanalına bakabilirsin dostum. Ben şu ana kadar hiç elohelle girmedim. Girecek gibi de görünmüyorum. Ama eğer çıkmak istersen Mordekaiser jung ile kolayca çıkabilirsin.
Kaç maçta elohell den çıkarım

Son düzenleme:
Şuan sakin maç girme. Aynısı başıma geldi.

Kaybedeceği minyonları aldım diye AFK kalan mı, feedleyen mi, küfür eden mi?

Şu durumda yapacağın şey bütün takımı susturup oynamak. Ya da pre bul, onunla gir.

Riot herkesin böyle elini kolunu sallayarak çıkmasına izin vermiyor. Biraz kaybedip çıkman gerekiyor.

Mesela ben 1 ay önce 2. hesabımın rankı Demir 1 idi. O hesabı kasmak istedim, Bronz 2'ye kadar hiç kaybetmeden çıktım. 0 lose. Sadece Vayne oynadım. 2 kere görünmez öldürdüm diye AFK kaldılar. Veya supportlar ADC Diff yazıp AFK kaldılar.

Ama Bronz 2'ye çıktığım an tekrar batmaya başladım. Bronz 4'e kadar hiç aralıksız düştüm. TR Sunucusunun en diplerinden adamlar geliyordu. Bronz 3'üm, takıma Demir 3 adamlar geliyor. İşin iyi kısmı karşıya da senin dengin 1-2 kişi atıyor, geriye kalanlar çöp.

Yine Bronz 4'ten Bronz 1'e kadar hiç kaybetmeden tekrar çıktım. Ama bu son yükselişte 2 tane kuzenim ile beraber oynadık, anca o şekilde 2 tane yüksek ELO oyuncusu ile yine başkalarını taşıyarak kazandık.

Ve bu gece Gümüş 4 oldum.

Tavsiyem, lig kasmak istiyorsan, mutlaka pren olsun. Yoksa bir arpa boyu yol alamazsın. 2 kazanıp 1 kaybedince kazandığının bir anlamı kalmıyor. Ben kendi açımdan söyleyeyim, Bronz ELO'da 60 win aldıysam, 40'ını ben taşımışımdır.

Düzenleme 1: Yanımda Katarina ve Draven OTP çocuklar var, en az 500K puanları var, karakterlere hakim, bizim bile taşıyamadığımız maçlar oldu. O derece kötü adamlar geliyor.

Düzenleme 2: Kötü oynamayı anlarım. Hepimiz her oyunu mükemmel oynayamıyoruz. Ping çıkar, dikkat dağılır, bir şeyler olur. Belki karşıya smurf atar. Ama bu 0/10 gitmenin açıklaması değil.

Bugün yine karşıma geldi. Arada 2 level ve 1 item farkı ile, Mordekaiser vs Fiora. Fiora dakika 16'da inhibitör açtı ya. Dakika 18. 0/9 gidiyor Mordekaiser.

Halbuki yapması gereken şey geride oynayıp, farm almak. Hatta farm da almasın. XP alsın gene yeter.

Ama XP almadan, item ve level farkına bakmadan 1v1 denersen, 0/9 olursun. O maçı da zor taşıdım.

Yine bir LoL konusu, yine benim ağlamalarım. Silemiyorum oyunu...

Son düzenleme:
Zamanında Platin 3'e kadar 15 LP ala ala yükselmiş bir Gold elo oyuncusu olarak söylüyorum, win streak atsanız bile en fazla 1-2 LP artış yaşarsınız. Şuan Gold 4 84-85 LP civarlarındayım, genelde 15-16 LP alıp 14-15 LP kaybederim. Sıfırdan hesap açıp başlamak en mantıklısı olur, 10 maçı güzel bir şekilde oynarsanız direkt olarak altından başlayıp 30'ar LP alarak seri bir şekilde yükselebilirsiniz, tabi 30 levele kasmak ayrı bir gayret istiyor. LoL'ün mantığı bu direkt olarak, düşük elo oyuncularını düşükte tutmaya çalışır, yüksek elo oyuncuları kötü oynarlar ise cezalandırır ve direkt düşürür.

Geri
Yukarı