LoL TR sunucusunda oynanmaz

Asmarde

Centipat
Katılım
30 Ağustos 2019
Mesajlar
210
Çözümler
1
Beğeniler
151
Eki Görüntüle 643612

Arkadaşlar merhaba öncelikle az önce League of Legends hesabımın küfür nedeniyle kalıcı olarak uzaklaştırıldığını öğrendim. Ve gerçekten çok sinirlendim. Oyunda neler yaşadığımı bir bilseniz sinirimi tutmamın imkanı yoktu. Ve bazı insanların kışkırtması nedeniyle gördüğünüz gibi bu uzaklaştırmayı yedim. Cidden LoL oyunu TR sunucusunda oynamayın oynattırmayın. Support Diana'lar adc Yasuo'lar chatteki ortam nedeniyle hiçbirinize TR sunucusunda önermiyorum. Euw'de oynamanız en iyisi olacaktır. Cidden çok şaşkınım şu an. Oyunda skorum iyi ve yani kötü bir şey yapmamama rağmen sürekli küfür yedim ben de onlara edince suç oldu. Küfür etmemi savunmuyorum biliyorum sustur tuşuda var ama arkamdan laf etmelerini istemiyorum. Kişiliğimden dolayı mı bilmem böyle bir şey yaşadım. Ancak bildiğim tek şey TR sunucusunun çok kötü olduğu. Sizde böyle bir durum yaşadınız mı? Fotoğrafıyla birlikte durumunuzu anlatın sizde. Ayrıca açılma ihtimali var mıdır?
ADC Yasuo da alınır, sup Diana da... Öncelikle bunun bir oyun, bu oyunu oynayanların da insan, insanların da özgür tercihleri ve seçme hakları olduğunu hatırlamak lazım. O yüzden seçim yüzünden tartışmak çok mantıklı değil.

Yasuo alıp kötü oynarsa, Caitlyn alıp kötü oynaması ile farkı nedir mesela adc için ? Ya da destek Braum alıp 25 kez ölmesi ile destek Diana alıp 25 kez ölmesinin farkı nedir ?

Ama doğru META... Meta diye diye yediler bitirdiler insanları... META "PROFESYONEL" oyuncular için önemli. Sıradan, oyunu eğlenmek için oynayan insanlar için değil. Millet 1-2 saat kafa dağıtmak için girdiği oyunda askerlik yapar gibi şartlara, kurallara tabi olmak zorunda kalmamalı.

Üstelik sadece diğer insanların istediği şampiyonları almıyor diye bir başka oyuncu da suçlanamaz.

Buraya kadarını yanlış anlamayın, size değil, genel anlamda söyledim. Büyük çoğunluğumuz yapıyor bunları çünkü.

Sizin için düşündüğüm şey ise, küfür edilmesinin hiçbir şekilde haklı tarafı yoktur. Evet insanlar çok kötü konuşuyor, size de küfür eden insanlara denk geliyorsunuz, siniriniz bozulabiliyor. Hepsine eyvallah. Ama karşılık verirseniz, siz de suçlusunuz. Aldığınız cezanın kısa tercümesi bu. Tahrik edilmişsiniz ve ne yazık ki birden çok kez karşılık vermişsiniz. İlla ki size edenler de aynı tip cezaları almışlardır.

"Başkaları bana küfür etti, ben de ettim suç oldu" bu bakımdan doğru bir yaklaşım değil. EUW sunucusunda da belki 3 maçta 1 değil de 10 maçta 1 denk gelir. Ama orada da aynı şekilde davranırsanız orada da aynı sonuçla karşılaşırsınız.

Bence yapılan eylemin altı üstü OYUN OYNAMAK olduğunu fark etmemiz gerek milletçe. Gerçekten çok geriliyoruz oyunlarda. Halbuki oyun oynamak eğlenmek ve stresten uzaklaşarak güzel zaman geçirmek için yapılan bir eylem.

Bazen bir musibet bin nasihatten iyidir derler. Belki de bu sizin için bir dönüm noktası olur, dandik bir oyun yüzünden sinirlerinizi bozmamanız gerektiğini, hem kendinize hem de karşınızdakilere daha hoşgörülü olmayı öğretir size.
 

Zirael1252

Femtopat
Katılım
29 Mayıs 2020
Mesajlar
30
Beğeniler
14
Şöyle söyleyeyim ilk maçımda bile küfür yemişliğim var. Birdaha başlarsam TR sunucusu benim için bitmiştir.
 

empire1

Decapat
Katılım
26 Ocak 2018
Mesajlar
50
Beğeniler
19
Hocam Türkiye oyuncu topluluğu kadar iğrenç bir topluluk yok bu net bir şey, hangi oyun olursa olsun fark etmiyor illaki karşınıza sizin oyununuzu baltalamaya çalışan adamlar geliyor, fps oyunların da teamkill atanlar, kapı kapatmadın diye aile değerlerine hakaret edenler, en küçük bir şeyde ırkçı iğrenç küfürler edenler, çok gördük bunları, şunu da söylemek istiyorum ben kendi tecrübe ettiğim kadarını söylüyorum, benim de karşıma iyi oyuncular, iyi İNSANLAR çıktı oyunlar da ama bu toplulukta samanlıkta iğne kadar azlar.
 

Surpryze

Femtopat
Katılım
3 Temmuz 2020
Mesajlar
31
Beğeniler
12
Euw en iyisi demişsiniz ama böyle şeyler bir tek TR serverında yok maalesef. Euw serverında bilerek her öldüğünde 5dk AFK kalanmı dersin, almak istediği çarı banladın diye troll pick alıp oyunu satan mı dersin varda var. Çoğu maçta bir tane oluyor böyle insanlar. Yani bunun sunucularla bir alakası yok bence direk global LoL kitlesi böyle. En iyisi seninle aynı yetenekte 4 kişi daha bulup aynı kadroyla girmek. Hem eğlenirsin hem de seri Win alırsın.
 

Forumcax

Hectopat
Katılım
6 Şubat 2016
Mesajlar
170
Beğeniler
31
Küfür etmeden flame at , pasif flame at, kötü oynadıklarını onlara hatırlat sonra orman dön sadece ve lp kaybet. Tabi onlarda kaybedecek. Ben böyle yapıyordum.
 Yukarı