LoL vs. Dota

DotA'nın kitlesi LoL'den çok daha iyi. Ama LoL'e göre alışması çok daha zor. DotA'da biri sana küfür ederse en azından bir sebebi oluyor. Ama oynama açısından LoL. Kitle açısından DotA. DotA kitesi LoL'de olsa tartışmamıza gerek kalmayacak ama olsun. Ve bu arada LoL'ün kitlesi berbat. Adam anana bacına sövüp AFK kalıyor.

Hayatımda DotA kadar karmaşık ve salak bir oyun oynamadım anlamaya çalıştım fakat yok olmadı skillerin nereden geldiği neyin ne skilli attığı anlaşılmıyor bir anda yok oluyorum yok ağaç yemektir yok o'dur yok budur derken LoL'ün kazanacağı vs olur.

Sorulması bile hata tabii ki DotA.

DotA her türden daha zengin ve daha fazla teknik bilgi isteyen bir oyundur isterseniz 0/20 olun yine de karşıda bulunan 20/0 adamı kesebilirsiniz ancak oyun çok fazla teknik bilgi istemektedir.

Support oynamak aşırı sıkıntıdır çünkü her tarafa amansızca totemlemeniz gerekir eğer totemlemezseniz ana avrat bırakmazlar size.

DotA daha zordur ancak daha zevklidir LoL'e göre. En azından 100 saat gömmen gerek az çok anlamak için.

Şu LoL'ün aptal kitlesi olmasa yemin ediyorum herkes oynar. Oyunu bırakanlar geri döner. Hiç oynamayanlar zevkle oynamaya başlar. Oyun güzel ama kitlesi çöp. Dota'yı hiç oynamadım ama oynayanlar zor bir oyun olduğunu söylüyor.

DotA = çok strateji istiyor, zeka oyunu istiyor.

7 yıl LoL oynadım, 2 ay oynadım oyunun her şeyini öğrendim. 5 ay DotA oynadım. Oyunun %40'ini öğrenemedim.

Geri
Yukarı