LoL'de AB Batı Sunucusu vs Türkiye Sunucusu

Teşekkür ederim uzun uzun yazmışsınız cidden sağ olun. Galiba AB Batıya geçeceğim tekrar teşekkürler :) Ayrıca siz AB Batıda kaç ping alıyorsunuz ?
Sabit 55 MS alıyorum. sende ortalama bu civarlarda veya 60 alırsın. :) TR'de 10 ms alıyorum. :) şunu söyliyim arada çok fark oluyor. :) Umarım Yasuo main değilsindir bu arada :D çünkü ping etkeni en çok bu hero'da ortaya çıkıyor. :)

Sabit 55 MS alıyorum. sende ortalama bu civarlarda veya 60 alırsın. :) TR'de 10 ms alıyorum. :) şunu söyliyim arada çok fark oluyor. :) Umarım Yasuo main değilsindir bu arada :D çünkü ping etkeni en çok bu hero'da ortaya çıkıyor. :)
Yani bende 53 ms alıyorum. Aslında 50ms kötü bir ping değil ama insan 10ms e alışınca farklıymış gibi geliyor.

Elmas eloya kadar oyuncular aynı düzeyde oynuyor. Yani oranın bronzu buranın platı gibi bir durum söz konusu değil. En güzel server NA sunucusu ama pingi aşırı fazla. Sizi "trollemeye" çalışan küfürler eden tipler her yerde var. Yeni başlayacaksanız EUW'de başlamanızı öneririm. Chati hangi sunucuda olursanız olun susturun, pingler iletişim için yeterli aletler.

Yani oranın bronzu buranın platı gibi bir durum söz konusu değil.
Orada belirtmek istediğim şey bu değildi. Tabii kide oranın bronzu, buradaki plata eşit değil fakat aynı elodaki oyuncular arasında biraz fark var. Misal: EUW'de silver elo bir maç TR'deki ile aynı olmuyor. Bizim server pata küte oynamayı seviyor diğeri ise daha çok taktiksel. :)

Tr sunucusu elmas 2 ye kadar her türlü toxic feeder flamer oyuncu ile karşılaşırsın. Bu demek değil ki elmas 2 de bunlar yok. Elmas 2 den sonra da troller başlıyor. West sunucusu genel olarak sadece trollden ibaret elmas 4 den itibaren oynanabilir.

Her ikisinde de çok uzun yıllar oynamış biri olarak şunu söyleyebilirim. Al birini vur ötekine. Hele bronze, silver ya da gold isen aynı. Zaten batı sunucusunda çok fazla Türk var ya da hiç oynamayı bilmeyenlerle dolu. Ben bazen Türk serverına şükrediyordum. Batı sunucusunda chat, Türk serverına göre hiç kullanılmıyor gibi. Türk sunucusunda troll ve flame dolu. Ciddi ciddi oyunda trolllük yapanlar var ve bundan haz alıyor bizim Türkler.

Dediğim gibi iki ucu b*klu değnek. Ama tercihim oynamak batı sunucusu olurdu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı