LoL'de kendimi nasıl geliştirebilirim?

Zel

Hectopat
Yer
/POC/
Dostlar merhaba, iyi geceler herkese. Ben yaklaşık 1 yıldır League of Legends oynamaktayım. En fazla geldiğim yer EU West elmas. TR de fazla oynamadım. Oyun bilgimi ve oynayışımı daha çok nasıl geliştirebilirim? Veyahut da kendimi geliştirmek için kaynak önerebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
TR de oynamaya başla neler yapmaman gerektiğini öğrenirsin. 😂
Arkadaşım beni EU West de başlattı sonra TR'ye geçtik. TR de ne Allah'ım ne kitabım ne annem ne babam ne de sülalem kaldı. Allah TR'de oynayanlara ( tryhard ) sabır versin. Geçen arkadaşım gold elo da wintrade atanlar ile karşılaşmış nasıl bir yer burası 🤣

Kendini geliştirmenin en önemli ve birinci adımı çok fazla oyun oynamak ve tecrübe edinmektir. Daha önce bilmediğiniz taktikleri öğrenebilmek için hangi şampiyonu oynamak istiyor ya da hangi rolde kendinizi daha iyi hissediyorsanız direkt olarak bunun videolarına bakabilirsiniz. Totemli oynamaya, minyon sayınıza, harita kontrolüne, oyun içerisindeki objektiflere ve takım arkadaşlarınızın size verdiği bilgilendirmelere dikkat ederek oynamak sizi zaten 1-0 öne geçirecektir.

Tavsiyem maç analizi yapan arkadaşlar var YouTube'da profesyonel maçları analiz ediyorlar. İzleyerek dinleyerek kendini gelistirebilirsin.
Lynx in analizlerini izle.

Kendini geliştirmenin en önemli ve birinci adımı çok fazla oyun oynamak ve tecrübe edinmektir. Daha önce bilmediğiniz taktikleri öğrenebilmek için hangi şampiyonu oynamak istiyor ya da hangi rolde kendinizi daha iyi hissediyorsanız direkt olarak bunun videolarına bakabilirsiniz. Totemli oynamaya, minyon sayınıza, harita kontrolüne, oyun içerisindeki objektiflere ve takım arkadaşlarınızın size verdiği bilgilendirmelere dikkat ederek oynamak sizi zaten 1-0 öne geçirecektir.
Merhaba, öncelikle yorumunuz için teşekkürler. LoL'ü duosuz oynamaktan biraz çekiniyorum. Bu yüzden fazla maç atamıyorum. Genellikle Orta Koridor'da oynuyorum. Katarina oynamayı çok seviyorum. Katarina'yı çok iyi bildiğimi düşünüyorum. Her base attığım da kontrol totemi almam gerektiğini iyi biliyorum. Bu aralar orman rolüne mi geçsem diye bayağı düşündüm ama karar veremedim. Şimdi ormana geçsem yengeç çıktığın da orta koridorum kötü ise ve gelmezse oyunum bitebilir, diye hep düşünüyorum.
Tavsiyem maç analizi yapan arkadaşlar var YouTube'da profesyonel maçları analiz ediyorlar. İzleyerek dinleyerek kendini gelistirebilirsin.
Lynx in analizlerini izle.
Onları kaçırmamaya çalışıyorum. Şu aralar Twitch de ki kesitlerini görmüştüm. O yüzden fazla bakmadım.

Merhaba, öncelikle yorumunuz için teşekkürler. LoL'ü duosuz oynamaktan biraz çekiniyorum. Bu yüzden fazla maç atamıyorum. Genellikle Orta Koridor'da oynuyorum. Katarina oynamayı çok seviyorum. Katarina'yı çok iyi bildiğimi düşünüyorum. Her base attığım da kontrol totemi almam gerektiğini iyi biliyorum. Bu aralar orman rolüne mi geçsem diye bayağı düşündüm ama karar veremedim. Şimdi ormana geçsem yengeç çıktığın da orta koridorum kötü ise ve gelmezse oyunum bitebilir, diye hep düşünüyorum.
Orta koridor ya da nişancı olarak oynamak bana göre oyunun orman rolünden sonra en önemli rollerinden biridir. Takım savaşında nasıl pozisyon almanız gerektiğini iyi bilmelisiniz. Yoksa her şey başlamadan bitebiliyor. Takım arkadaşlarınızla sürekli iletişim halinde olmanız hem sizin hem takımınızın yararına olacaktır.

Orta koridor ya da nişancı olarak oynamak bana göre oyunun orman rolünden sonra en önemli rollerinden biridir. Takım savaşında nasıl pozisyon almanız gerektiğini iyi bilmelisiniz. Yoksa her şey başlamadan bitebiliyor. Takım arkadaşlarınızla sürekli iletişim halinde olmanız hem sizin hem takımınızın yararına olacaktır.
Çok haklısınız. Ben arkadaşım ile genellikle orta koridor ve orman rolü ile oynuyoruz. Haritaya daha çok etki etmek için dediğiniz gibi hem iletişim halin de olduğumuzdan çok iyi anlaşabiliyoruz.
Bence şu an Jungle oynamaktan çok Malzahar deneyin. Gerçekten çok güçlü. Ve çok basit.
Ben arkadaşım ile ormancı ve orta koridoru ile oynuyoruz. Malzahar yengeç savaşların da berbat bir seçim ve hiç sevmiyorum açıkcası. Suikastcileri oynamak bana daha eğlenceli ve geriye düşse bile kill toparlayabildiği için güzel geliyor.
Bu ara da siz orman da neler oynuyorsunuz ?

Çok haklısınız. Ben arkadaşım ile genellikle orta koridor ve orman rolü ile oynuyoruz. Haritaya daha çok etki etmek için dediğiniz gibi hem iletişim halin de olduğumuzdan çok iyi anlaşabiliyoruz.
Her zaman için eşya tercihinizi rakip takıma göre yapın. Ezber eşya seçimi yapmak oyunun şu anki metasında size her zaman avantaj sağlamayabilir. Karşınızdaki oyuncunun nasıl oynadığını analiz edebilmek için bir kaç dakika hasar takasına girerek nasıl tepki verdiğine ve agresif mi yoksa pasif mi oynadığını gözlemleyin. Koridordaki oyuncunun nasıl oynadığını gözlemlemekten daha ilerisi, rakip takımın nasıl oynadığını gözlemlemektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı