LoL'de neden az LP gelir?

exysnap

Hectopat
Her maç 14-15 LP geliyor. Bu durumun sebebi nedir?
Gümüş 3'e yeni çıktım, 5 maç kazanma serim bulunmakta ve geçen sezonu gümüş 2 bitirdim.

Kazanma oranın ne kadar yüksekse o kadar çok LP gelir, eğer sürekli bir kazanıp bir kaybediyorsan veya Wr'in %50'nin altındaysa elohell'e düşersin. Buda az LP gelmesine sebep olur.

Her maç 14-15 LP geliyor. Bu durumun sebebi nedir?
Gümüş 3'e yeni çıktım, 5 maç kazanma serim bulunmakta ve geçen sezonu gümüş 2 bitirdim.
Gelen Lig Puanı kazanma oranıyla alakalı. Eğer kazanma oranın yüksekse oyun senin ilerlemeni kolaylaştırıp daha çok puan veriyor.
Ancak Bulunduğun ligde ne kadar fazla süre geçirirsen doğal olarak bu puan düşmeye başlıyor.

En fazla kazanabileceğin Lig Puanı 50 ve bunun için %100 kazanma oranına ihtiyacın var :D

(50 ÷ 100) × Kazanma Oranın
Senin durumunda bu değer (50 ÷ 100) × 30% = 15/LP olabilir.

Elbette sevgili RİTO nasıl bir algoritma kullanıyor bilemem ancak hesaplamalarımı yukarıda formüle göre yaptığım zaman fazlasıyla tutarlı oldu benim için :)

Yorumlar için teşekkürler sanırım ligler sıfırlanınca gelen takımlardan dolayı böyle oldu. Her maç kötü oynuyordu takım. Win ve lose oranım neredeyse aynı. Olaf'la çıktığım her maç taşıyordum fakat genede kazanamıyorduk elbette benim de bireysel hatalarım olmuştur.

Düzenleme: 43 Win, 41 Lose

LoL'de takımımı taşıyamıyorum elohell oldu hesap bronz 1E çıktım TR serverindaki feederlar yüzünden demir 3teyim şu an benimle birlikte kasabilecek Duo arıyorum nick oktayu isteyenler eklesin.

Hesabını incelediğimde bazı şeyler fark ettim.

1620144396574.png

Öncelikle kazanma oranların her modda oldukça düşük.

Orta koridor performansını değerlendirdiğimde ise rakiple hasar takasında bir sıkıntı olmamasına rağmen minyon, görüş ve kontrol aşamalarında Demir ligi ortalamasının da aşağısında bir performans gösteriyorsun. Eğer takımını taşımak istiyorsan öncelikle koridor hakimiyetini sağlamalısın :)
Unutma Totem hayat kurtarır :D

Hesabını incelediğimde bazı şeyler fark ettim.

Eki Görüntüle 1007141

Öncelikle kazanma oranların her modda oldukça düşük.

Orta koridor performansını değerlendirdiğimde ise rakiple hasar takasında bir sıkıntı olmamasına rağmen minyon, görüş ve kontrol aşamalarında Demir ligi ortalamasının da aşağısında bir performans gösteriyorsun. Eğer takımını taşımak istiyorsan öncelikle koridor hakimiyetini sağlamalısın :)
Unutma Totem hayat kurtarır :D
Abi lane de 6ya 0 ım late de 9a 12
Ya ormancim kötü ya mid

Ya ormancim kötü ya mid
Demirden çıkmak istiyorum tflerde 3 kişi savaşıyoruz hangi şampiyonlar takimimi taşırım neler yapmam gerek bilmiyorum artık bıktım hem t4 serverindan hemde feederlardan burada benim eloma yakin kisiler varsa oynayabiliriz

Ya ormancim kötü ya mid

Demirden çıkmak istiyorum tflerde 3 kişi savaşıyoruz hangi şampiyonlar takimimi taşırım neler yapmam gerek bilmiyorum artık bıktım hem t4 serverindan hemde feederlardan burada benim eloma yakin kisiler varsa oynayabiliriz
Oyundan artik zevk almiyorum ya cidden kendimi hem fiziksel hem ruhsal olarak bitmiş hissediyorum bu zamanlar

Ya ormancim kötü ya mid

Oyundan artik zevk almiyorum ya cidden kendimi hem fiziksel hem ruhsal olarak bitmiş hissediyorum bu zamanlar
Peki yeni hesabami geçeyim bundan devammi edeyim ??

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı