LoL'de nerflenmesini istediğiniz şampiyonlar ve itemler neler?

332707

Hectopat
Sizce hangi şampiyonlar nerflenmeli ve hangi itemler kaldırılmalı? Bence ilk olarak bütün desteklerin skillerinin hasarı çok ağır bir şekilde nerflenmeli. Desteğe AD/AP çıkıp ADC'den fazla vurmaları çok saçma, destek sonuçta bu fazla hasar vuramaması lazım. Oyun başında alınan destek itemlerine vurduğun hasarı %10 azaltma gibi bi özellik eklenmesi güzel olurdu bence.

Urgot : Sadece tank itemleri çıkıp herkesi su gibi eritir, sipastik, saçma sapan bi şampiyon. Ölmek bilmez ordu getirsen anca ölür. ADC'nizi Dominik Efendi'nin Hürmetleri almak zorunda bırakır.

images (26).jpeg

Vayne : Depar atıp görünmez olması, 3 kere vurup hasar yükü biriktirip patlatması, itmesi, duvara yapıştırması yetmiyormuş gibi bir de gerçek hasar vuruyor. Üstelik cana oranla. Ne kadar HP, zırh dizersen diz vurduğu hasar engellenmiyor. 0/10 gitse bile 10/0 bir ADC gibi hasar vurabilmesi aşırı saçma.

images (25).jpeg

Brand : Detaylı anlatmaya gerek yok. Yeteneklerinin çok fazla hasarı var.

images (12).jpeg

Ezreal : Flash ile aynı işlevi gören bir E skili var. Yakalamak çok zor. Sürekli dürtüp durması, o vurduğu saçma hasar insanı kanser eder. Oyun ilerledikçe, o kasıldıkça daha da kanser olursunuz. Ormancı gank gelse bile kesemezsiniz flash+e yapar kaçar.

images (13).jpeg

Karthus : Tek kelime, Q. Oyunun başında 200 vuran, 1 saniye bekleme süresi olan, çok az mana harcayan, upuzun menzili olan bir Q skili. Bir de bunu desteğe alanlar var. Işte o zaman hayatı sorgulamaya başlarsınız ben bunu hak edecek ne yaptım diye.

images (17).jpeg

Jax : Metadan asla düşmeyen bir şampiyon. Asla mantıklı bir nerf yemez ama her seferinde sağlam bir buff alır. Ölmez ve canınızı hızlıca eritir.

images (22).jpeg

Kassadin : Ultisinin bekleme süresi arttırılmalı. Oyun sonu ordan oraya ışınlanıp duruyor, birini 2 skille öldürüp kaçabiliyor.

images (23).jpeg

Master Yi : Kraken çıkmış Master Yi. Takımda stun atan bir şampiyon yoksa çok sıkıntı yaratır. Oyunun ortalarında kesemeyeceği kimse yoktur diye düşünüyorum

images (24).jpeg

Pantheon : W + AA + Q = İlk kan döküldü.

images (21).jpeg

Shyvana : Oyun sonu, hangi skili bilmiyorum fırlattığı o alev topuna benzeyen şey ADC'yi tekleyebiliyor. Saçma bir hasarı var.

images (16).jpeg

Veigar : Yordle şampiyonlardan nefret ederim, en çok da bundan. Oyun başında top gibi oynarsınız hiçbir şey yapamaz, oyun sonu gelir bir skille yarım canınızı alır veya direk öldürür. Nasus'un büyücü hali gibi bir şey. Çok saçma.

images (15).jpeg

Zed : Skill atarsınız gölgesine ışınlanır kaçar, bıçak fırlatır sipastik hareketler yapar. Nerf demiyorum, direk kaldırılması gerek.

images (14).jpeg

Gelelim kaldırılmasını istediğim itemlere;

Kraken Katili. Her şampiyonun gerçek hasar vurabilmesini sağlıyor. Gerçek hasardan bahsediyoruz. Riot çocuk oyuncağına çevirdi gerçek hasar olayını.

images (27).jpeg

Ölümsüz Kalkanyay : Bir suikastçı/dövüşçü şampiyon için ne gerekiyorsa var itemde. Yüksek hasar, saldırı hızı, can çalma, kritik vuruş. Üstelik pasifi canınız az iken size kalkan sağlıyor ve can çalmanızı daha da artırıyor. İhtişamlı pasifi ise efsaveni bir item aldığınızda zırh ve büyü direncinizi artırıyor.

images (29).jpeg

Canbiçen : Üçlü Kuvvet'in ADC'ler için yapılmış daha op hali gibi bir şey. Saçma.

images (30).jpeg

Son düzenleme:
Vayne gerçekten çok saçma. Oyuna bir süre ara verdim. Geçenlerde arkadaşlarla esnek girmek için tekrar yükledim oyunu. Mide Cassiopeia pickledim. Lane aşaması iyi geçti ve ezici bir üstünlük kurdum. Skorum 11 2 idi sanırım. Ve sonra ultim yokken 1 9 Vayne beni kesti. Duvara sabitledikten sonra hiçbir şey yapamıyorsun. Feedlese bile tank falan dinlemeden herkesi ezip geçiyor. Bence de bir nerf şart.

Vaynr konusunda haklısın ama uzadıkça uzamış liste. İtemler bence genel olarak çok etkilemiyor oyunu. Tabi etkilediği yerler var ama şampiyonlar kadar değil. Bu arada ölümsüz Kalkanyay'ın kalkan sırasında verdiği can çalma kalktı. Ya da kalkacak. Artık LoL oynamadığım için yama geldi mi gelmedi mi bilemiyorum.
Pantheon da saçma ama Kassadin dengeli. Erken oyunda dileniyor zaten. Latede de tek gezen adc görürse öldürür. Diğer suikastler gibi. Ultisinin süresi gayet iyi bence.

Shyvan orman için hantal bir şampiyonu baskın atması çok zor late kalınca AP tekliyebiliyor, listede Yone gibi bir gereksiz şampiyonu göremedim.

Arkadaş sinir olduğu karakterleri yazmış zaten. Şahsi bir liste olmuş. Metadaki bozuk karakterlerden hiçbiri yok neredeyse.

Master'yi, Shyvana, Veigar, Zed güçlü değil mesela.

Arkadaş sinir olduğu karakterleri yazmış zaten. Şahsi bir liste olmuş. Metadaki bozuk karakterlerden hiçbiri yok neredeyse.

Master'yi, Shyvana, Veigar, Zed güçlü değil mesela.
Katılıyorum Zed şuan ADC'yi zar zor çıkarabilen bunu yaparken ölüyorsun genelde artık hiç bir üst koridor şampiyonuna hasar atamayan karşıya Bard gelince oyundan yok olan bir şampiyon. Şu an aklıma gerçekten bu yamaya özel gereksiz bir güce sahip şampiyonlar geliyor ama liste boş, mesela Tahsildarı bitmiş Kai'sa...
Yone’ye buff falan mı geldi? İlk zamanlarda bu kadar çok oynanmıyordu.
Son 3 yamada buff gelmedi ama bir anda kullandığı itemlere düzenleme ve buff geldi. Bu yüzden şampiyonun zaten orantısız bir hasarı vardı daha da arttı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı