LoL'de Rün'ler Nasıl Öğrenilir?

Yasuo oyuncusuyum, 30 level oldum rünleri bilmiyorum. Youtube'dan baktım ancak pek bilgi sahibi olamadım. Bana en iyi rünleri söyler misiniz? Bir de başka herolardakini ne yapacağım? Nasıl anlarım bu olayı?

Rünleri en iyi öğrenme yöntemi oturup tek tek okumaktır. Hepsinin açıklaması ne işe yaradığı nasıl avantaj verdiği detaylı olarak yazıyor açıklamalarında. Bunları öğrendikten sonra oynadığın şampiyonun neye ihtiyacı olduğuna ve ve senin şampiyonu nasıl bir tarzda oynayacağına göre içlerinden işine en çok yarayacakları seçebilirsin.

Benden sana küçük de bir tavsiye yasuo mainleme. Kendi tarzına uygun başka bir şampiyon bul ve onunla devam et. Yasuo mainlemek için hiç mantıklı bir şampiyon değil. Çok fazla karşı tercihi ve açığı olan bir şampiyon ve ekmek olursun oyunlarda. Profesyonel oyuncular arasında yasuo maini olan bir kişi bile gelmedi mesela benim aklıma düşününce. Zed main olan bile var ancak yasuo main sadece bu sene bursasporda oynayan hades geldi aklıma. o da zaten ADC olarak oynadı. Yasuo main olmasıyla alakası yoktu profesyonel olmasının.

Rünleri teker teker okuyup kendi kafanda mantıklarıyla beraber sıralaman lazım. Başkalarının ezbere rehberleriyle tam tamına öğrenemezsin. Rünler dereclei oyunlarda karşına göre veya karakterinin eksiklerini kapatma/ güçlü kısımlarını bileme amaçlarıyla kullanılır. Örneğin karşına talon geldiğinde canın %30 un altına düştüğünde sana büyü kalkanı veren rünü almak yerine diğer ikisinden tercih yaparsın. Ya da bir yasuo olarak öldürme ve asistten sonra saldırı hızı veren rünü seçersin.
Rünleri teker teker okuyup kendi kafanda mantıklarıyla beraber sıralaman lazım. Başkalarının ezbere rehberleriyle tam tamına öğrenemezsin. Rünler dereclei oyunlarda karşına göre veya karakterinin eksiklerini kapatma/ güçlü kısımlarını bileme amaçlarıyla kullanılır. Örneğin karşına talon geldiğinde canın %30 un altına düştüğünde sana büyü kalkanı veren rünü almak yerine diğer ikisinden tercih yaparsın. Ya da bir yasuo olarak öldürme ve asistten sonra saldırı hızı veren rünü seçersin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı