LoL'de sabit pingim arttı

İşletim sistemi
Windows 10

Akkuşlu

Centipat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Arkadaşlar internetimde ve modemimde hiçbir sıkıntı yokken sadece LoL oyununda pingim arttı. Önceden sabit 18 alıyorken şu an sabit 25 alıyorum. Bu olay 1 hafta içinde oldu benimle aynı durumda olan var mı ve çözümü nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de son zamanlarda 20'den 30'a sabitlenmişti ama geçenlerde tekrar 20'ye düştüğünü gördüm. Heralde sunuculardan kaynaklı bir sorun.
Farklı pc, modem ile testler yapıyoruz fakat sorunun kaynağını saptayamıyoruz bir türlü, kafayı yedirtecek yakında. ISS değiştirmeyi bile düşünüyoruz ama ya düzelmezse şüphesi var hâlâ.

Arkadaşlar internetimde ve modemimde hiçbir sıkıntı yokken sadece LoL oyununda pingim arttı. Önceden sabit 18 alıyorken şu an sabit 25 alıyorum. Bu olay 1 hafta içinde oldu benimle aynı durumda olan var mı ve çözümü nedir?

Hocam bu korona yuzunden Türkiye genelinde internet kullanımı arttı bu da pinge etki ediyor.

Bakalım, olumlu sonuçlanırsa TurkNet üzerinden FTTH hizmeti adlı konuma şimdiden davetlisiniz 😂
Ulunay burda bir kaç kişi bende dahil göründüğü üzere Superonline Fiber kullanıyoruz. Dediğin durum acaba biz de de geçerli olabilir mi ? Bir de neyi fark ettim biliyor musun ? Örneğin modemi yeniden başlatıyorum farklı ip almak için; ip adresim örneğin 176.123.456.789 diyelim, ben yeniden başlatıyorum son iki rakam değişiyor. 176.123.111.333 oluyor yada 176.123.456.000 ya en son sayılar değişiyor yada son iki kısım. Ama baş kısım hep aynı 176.123 diye gidiyor, acaba havuz da falan mıyız.?

Ulunay burda bir kaç kişi bende dahil göründüğü üzere Superonline Fiber kullanıyoruz. Dediğin durum acaba biz de de geçerli olabilir mi ? Bir de neyi fark ettim biliyor musun ? Örneğin modemi yeniden başlatıyorum farklı ip almak için; ip adresim örneğin 176.123.456.789 diyelim, ben yeniden başlatıyorum son iki rakam değişiyor. 176.123.111.333 oluyor yada 176.123.456.000 ya en son sayılar değişiyor yada son iki kısım. Ama baş kısım hep aynı 176.123 diye gidiyor, acaba havuz da falan mıyız.?
Modem arayüzünde yazan IP ile bu sitede yazan farklıysa havuzdasınız demektir.

Öte yandan statik IP ile hizmet almanıza rağmen kapasitenin yetersiz olması veya yönlendirmenin kötü olması yüzünden de ping artabilir.

Çok fazla nedeni var. Sadece 1 tanesi bağlı kalamayız.

Geri
Yukarı