LoL'de takıma kötü oyuncular geliyor

Alperen9g

Hectopat
Oyuna yaklaşık başlayalı bir buçuk yıl oluyor, yeni sayılırım. S9 Silver bitirdim. Bu sezon Gold 4-0 Lp'de bıraktım. Sezon ödüllerini almak için düşmek istemiyorum. Sorunum şu: Takıma genelde kötü oyuncular geliyor. Cidden çok berbat oyuncular. Flame atmak da istemiyorum ama atılmayacak gibi de değil. All sustur atmayı vs. denedim fakat sadece Jungle oynarken all susturda iyi oluyor, başka türlü hıncımı çıkartamıyorum. Yasuo banlandı diye trolleyen mi derecelide Hero deneyen mi hepsi geliyor takımıma.

Sorun şu: Hero deniyor. Peki, yapmış bir aptallık fakat gereksiz yere laneme gelip itiyor, ölüyor ve ondan bir MB yazmasını, kusura bakma yazmasını vs. bekliyorum, onu da yazmıyor. Resmen ölüp EXP'yi çalıp, beni muteleyip geçiyor. O yüzden çok tilt oluyorum, gidip trolleyesim geliyor. İyi olduğumu düşünmüyorum, profesyonel maçlardan çok çabuk sıkılıyorum. Onun yerine YouTube'da Thaldirin, Elwind, Fabfab gibi yayıncıların YouTube'a attığı videoları izlemek daha iyi geliyor. Twitch de aynı şekilde oynadığım Herolar genelde taşımaya yönelik Herolar. Vladimir, Darius, Master'yi, Rengar (Rengar da oynuyorum fakat eğlenmek için oynuyorum.), Twitch (Lulu Premade'im olduğu zamanlar oynyuyorum.).

Sizce ne yapmam gerekiyor arkadaşlar? Bu ligden kurtulmak için feed olduğum maçları bile kaybediyorum. Kasmışım 3-0 oynuyorum fakat çok feedliyorlar ve sonra ağlamaya başlıyorlar. 15 FF diye ağlıyorlar, bizi de tilt ediyorlar. Tabii benim de birçok hata yaptığım zamanlar oluyor, herkesin olur fakat özürümü dilemeyi de ayriyeten biliyorum. Jungle oynarken genelde Evelynn falan oynadığım zamanlar hiç oyun bilgisi olmayan insanlar 3 levelda benden gank bekliyor. Ölünce de Jungle diff yazıp ağlamaya başlıyorlar. Bazıları 2 kere öldükten sonra oyundan çıkıyor, o yüzden çok fazla Jungle oynayasım da kalmıyor. Başka önerdiğiniz Herolar var mı? Ne gibi değişiklikler yapabilirim? Kimleri izleyebilirim? Vladimir oynuyorum dediğim gibi. Bütün oynadığım şampiyonların OTP yayıncılarını izliyorum. Vlad (Elite500, Flooavanger), Rengar (Dekar173, ScrubNoob, Dopamine) gibi öneri yaparsanız çok minettar olurum. Benim kuzenim de oynuyor Plat 4 liginde, öbür sezon Gold bitirmişti. Benim kadar oyun bilgisi olduğunu çok fazla düşünmüyorum. O da fazla tilt oluyor. Bir kere öldüğünde tilt olup oynayısı kaçıyor. Şans meselesi mi anlamadım. O Plat, ben Gold 4. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyuna yaklaşık başlayalı bir buçuk yıl oluyor, yeni sayılırım. S9 Silver bitirdim. Bu sezon Gold 4-0 Lp'de bıraktım. Sezon ödüllerini almak için düşmek istemiyorum. Sorunum şu: Takıma genelde kötü oyuncular geliyor. Cidden çok berbat oyuncular. Flame atmak da istemiyorum ama atılmayacak gibi de değil. All sustur atmayı vs. denedim fakat sadece Jungle oynarken all susturda iyi oluyor, başka türlü hıncımı çıkartamıyorum. Yasuo banlandı diye trolleyen mi derecelide Hero deneyen mi hepsi geliyor takımıma.

Sorun şu: Hero deniyor. Peki, yapmış bir aptallık fakat gereksiz yere laneme gelip itiyor, ölüyor ve ondan bir MB yazmasını, kusura bakma yazmasını vs. bekliyorum, onu da yazmıyor. Resmen ölüp Exp'yi çalıp, beni muteleyip geçiyor. O yüzden çok tilt oluyorum, gidip trolleyesim geliyor. İyi olduğumu düşünmüyorum, profesyonel maçlardan çok çabuk sıkılıyorum. Onun yerine YouTube'da thaldirin, elwind, fabfab gibi yayıncıların YouTube'a attığı videoları izlemek daha iyi geliyor. Twitch'de aynı şekilde oynadığım Hero'lar genelde taşımaya yönelik Hero'lar. Vladimir, darius, Master'yi, rengar (rengar da oynuyorum fakat eğlenmek için oynuyorum.), Twitch (lulu Premade'im olduğu zamanlar oynyuyorum.).

Sizce ne yapmam gerekiyor arkadaşlar? Bu ligden kurtulmak için feed olduğum maçları bile kaybediyorum. Kasmışım 3-0 oynuyorum fakat çok feedliyorlar ve sonra ağlamaya başlıyorlar. 15 ff diye ağlıyorlar, bizi de tilt ediyorlar. Tabii benim de birçok hata yaptığım zamanlar oluyor, herkesin olur fakat özürümü dilemeyi de ayriyeten biliyorum. Jungle oynarken genelde evelynn falan oynadığım zamanlar hiç oyun bilgisi olmayan insanlar 3 Level'da benden gank bekliyor. Ölünce de Jungle diff yazıp ağlamaya başlıyorlar. Bazıları 2 kere öldükten sonra oyundan çıkıyor, o yüzden çok fazla Jungle oynayasım da kalmıyor. Başka önerdiğiniz Hero'lar var mı? Ne gibi değişiklikler yapabilirim? Kimleri izleyebilirim? Vladimir oynuyorum dediğim gibi. Bütün oynadığım şampiyonların otp yayıncılarını izliyorum. Vlad (Elite500, flooavanger), rengar (dekar173, scrubnoob, dopamine) gibi öneri yaparsanız çok minettar olurum. Benim kuzenim de oynuyor plat 4 liginde, öbür sezon Gold bitirmişti. Benim kadar oyun bilgisi olduğunu çok fazla düşünmüyorum. O da fazla tilt oluyor. Bir kere öldüğünde tilt olup oynayısı kaçıyor. Şans meselesi mi anlamadım. O plat, ben Gold 4. :D.

Elohell denen olaydı bu sanırsam bundan çıkmak için sağlam bir Duo veya Team bulmanız gerekiyor. Ya da hocamın dediği gibi euw geçip rahatınıza bakarsınız.

Tek çift için Duo, esnek için 5 pre girmek şart, takımımdaki morgana dakika 14 iken 0/6 gidiyordu, bir de bana niye gank atmıyorsun diyor, böyle avellere gank atsam ne olur ki.

Trollemeye devam ederse alt F4 çekiyorum, kendi uğraşsın.

Kötü oynadığım maçlarda toparlanmaya çalışıyorum, safe kalıyorum herif gelip bana küfrediyor, yine alt F4 çekiyorum.

En iyi yöntem bu bence, ben tilt olacağıma onlar uğraşsın, onlar tilt olsun.

Okuyasım gelmedi. Başlığa ithafen: Her maç kötü oyuncu gelmesi imkansızdır. (Elohellde olmanız gerekir.)

Biraz kendinizi geliştirip irade kazanmaya, bilinçli olmaya ve kendinize hakim olmaya çalışmalısınız.

22/1 Veigar ile maç kaybettim, sen düşün.

Ayrıca LoL'ü bırak derim. 5 yıldır bu batakta çıkamadım. Lanet olsun başladığım güne. 6 aydır PC yok idi ama kafeden falan girdim, oynadım.

Okuyasım gelmedi. Başlığa ithafen: Her maç kötü oyuncu gelmesi imkansızdır. (Elohellde olmanız gerekir.)

Biraz kendinizi geliştirip irade kazanmaya, bilinçli olmaya ve kendinize hakim olmaya çalışmalısınız.

TR'de hile sayılcak türde oyununuzu geliştiren bir olay var. mute all bunu attığınız an fark ediyorsunuz ki aslında bu oyunu çok iyi oynuyorsunuz.TR insanı çok inatçıdır maç başında seni suçlarsa bütün maç peşini bırakmaz o yüzden mute all atmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Bundan 3-4 yıl önce aynı sorundan muzdariptim. Sorunu hep başkalarında arıyordum tabi ki. Bütün maçlarda Most Damage vs. sahip olmama rağmen bir türlü plat elodan çıkamıyordum. Eğer çok fazla maç atıp aynı kümede kalırsanız, elohell tarzı birşey oluyor. MMR düşük olduğu için takımınıza hep kötü oyuncular geliyor. Fakat bundan çıkmak zor olsa da imkansız değil.

İlk yapman gereken, özellikle TR serverinde tamamen chati kapatmak. Takım ne kadar kötü olursa olsun, feedlerse feedlesin mentalini güçlü tutman ve bütün oyunları bitene kadar aynı ciddiyetle oynaman lazım. Eğer oyun bilgin yeterliyse ve yetenekliysen, özellikle taşıyıcı rollere geç. Tank ve Support oynayarak maç taşıman çok zor. Hele Gold eloda imkansız gibi birşey.

Ama özellikle chati kapatmaya dikkat et. Oyun içi sinyalleri felan da kapat. Yoksa bu kadar toxic ve flamerin olduğu bir yerde mentalini sağlam tutman mümkün değil. Oynadıkça faydasını göreceksin. Unutma karşı takımda TR serverinde ve yapacakları 1-2 hata da emin ol herkes birbirine küfür etmeye ve toxiclemeye başlayacak.

Evelynn falan oynadığım zamanlar hiç oyun bilgisi olmayan insanlar 3 levelda benden gank bekliyor.
Sonuna kadar haklısın özellikle Evelynn konusunda. Şu durumu anlatamadım bende bir türlü. Herif 2-3 level Evelynn'den gank bekliyor. Yahu 2-3 level Evelynn gank gelse ne olur minyon kadar hasarı var zaten başlangıçta.

Sorun şu: Hero deniyor. Peki, yapmış bir aptallık fakat gereksiz yere laneme gelip itiyor, ölüyor ve ondan bir MB yazmasını, kusura bakma yazmasını vs. bekliyorum, onu da yazmıyor. Resmen ölüp EXP'yi çalıp, beni muteleyip geçiyor. O yüzden çok tilt oluyorum, gidip trolleyesim geliyor. İyi olduğumu düşünmüyorum, profesyonel maçlardan çok çabuk sıkılıyorum. Onun yerine YouTube'da Thaldirin, Elwind, Fabfab gibi yayıncıların YouTube'a attığı videoları izlemek daha iyi geliyor. Twitch de aynı şekilde oynadığım Herolar genelde taşımaya yönelik Herolar. Vladimir, Darius, Master'yi, Rengar (Rengar da oynuyorum fakat eğlenmek için oynuyorum.), Twitch (Lulu Premade'im olduğu zamanlar oynyuyorum.).

Sizce ne yapmam gerekiyor arkadaşlar? Bu ligden kurtulmak için feed olduğum maçları bile kaybediyorum. Kasmışım 3-0 oynuyorum fakat çok feedliyorlar ve sonra ağlamaya başlıyorlar. 15 FF diye ağlıyorlar, bizi de tilt ediyorlar. Tabii benim de birçok hata yaptığım zamanlar oluyor, herkesin olur fakat özürümü dilemeyi de ayriyeten biliyorum. Jungle oynarken genelde Evelynn falan oynadığım zamanlar hiç oyun bilgisi olmayan insanlar 3 levelda benden gank bekliyor. Ölünce de Jungle diff yazıp ağlamaya başlıyorlar. Bazıları 2 kere öldükten sonra oyundan çıkıyor, o yüzden çok fazla Jungle oynayasım da kalmıyor. Başka önerdiğiniz Herolar var mı? Ne gibi değişiklikler yapabilirim? Kimleri izleyebilirim? Vladimir oynuyorum dediğim gibi. Bütün oynadığım şampiyonların OTP yayıncılarını izliyorum. Vlad (Elite500, Flooavanger), Rengar (Dekar173, ScrubNoob, Dopamine) gibi öneri yaparsanız çok minettar olurum. Benim kuzenim de oynuyor Plat 4 liginde, öbür sezon Gold bitirmişti. Benim kadar oyun bilgisi olduğunu çok fazla düşünmüyorum. O da fazla tilt oluyor. Bir kere öldüğünde tilt olup oynayısı kaçıyor. Şans meselesi mi anlamadım. O Plat, ben Gold 4. :D
Kuzeninin attığı toplam maç sayısı nedir ona göre yorum yapılabilir.

Geri
Yukarı