LoL'e başlayan biri için tavsiyeleriniz nelerdir?

Arkadalar selam ben Ahmet.
Daha önce az sayıda strateji oyunu oynadım. Genellikle rekabetçi oyunlar oynardım. Valorant, CS 1.6 global, sabotaj.
Rekabetçi oyunları bıraktım ve artık acayip canım sıkılıyor evde, zaman geçmiyor, bilgisayar boşta... Bende strateji oyununa karar verdim. Arkadaşlarım bana DotA 2 yerine LoL önerdiler. Bende vechironun eğlenceli videolarını izledikten sonra oyuna büyülendim resmen. Biliyorum Türkiye serverinde kanser oyuncu çok var.
İlk önce bilgisayarım LoL'ü kaldırır mı?
Ekran kartı: Sapphire R7 260X GDDR5 128 bit 2 GB O.C ekran kartı.
İşlemcim: AMD FX 6100 3.9 GHz 12MB önbellek 6 çekirdek.
RAM: HyperX 1333 MHz 4x2 8 GB.
PSU: 450 watt FSP.

Ekipmanlarım:
Monitör: Casper 20 inç 1600x1200 4:3 75 Hertz 5ms LCD monitör.
Mouse: Corsair Katar Pro 800 DPI / Everest eco 1000 DPI.
Klavye: Rampage km-RX9
Sizce Ultra ayarlarda kaç FPS verir? LoL'de Hertz önemli mi, 75 ideal midir? Oyun başladığında ne yapmalıyım? Oyun başladığında ilk karakter seçimim ne olmalı? Hangi çözünürlükte oynamalıyım? LoL'deki market sistemi nasıldır? Oyuna ilk girince ne yapmalıyım?
En iyisi başlamamak kral. Tavsiyem bu. Rahatlayacağım diyip girince sinir hastası oluyorsun.

Mehmet hocam oyunu açtım fakat 3 tane karakter seçimi var hangisini alayım?

Bu arada herkes melek olmuş başla ma başlama diyor. Peki kim bu toxicler?
Garen seçebilirsin çok kolay bir karakter. Master Yi'de olabilir. Ama Garen daha kolaydır.

LoL oynadığım yıllar boyunca 1 kişiye bile küfür etmedim. Herkese iyi davranmaya çalıştım laf atanları anında susturdum ve muhattap olmadım.

@xingnan @gads @Jowtax @Reayze45 @Arxidora @Pacific Coast @TürkPcPro @batuzerbaşgan @tonbaligi @06 Fil Necati @Mehmet Emin ERGÜN @paranormaladam @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE @NormanStansfield
Lütfen kıymetli dakikanızı şu videoya ayırır mısınız ? Şimdiden teşekkürler. Bu arada harbi üzülüyorum ya...
Link :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@xingnan @gads @Jowtax @Reayze45 @Arxidora @Pacific Coast @TürkPcPro @batuzerbaşgan @tonbaligi @06 Fil Necati @Mehmet Emin ERGÜN @paranormaladam @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE @NormanStansfield
Lütfen kıymetli dakikanızı şu videoya ayırır mısınız ? Şimdiden teşekkürler. Bu arada harbi üzülüyorum ya...
Link :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ee yani?

Arkadalar selam ben Ahmet.
Daha önce az sayıda strateji oyunu oynadım. Genellikle rekabetçi oyunlar oynardım. Valorant, CS 1.6 global, sabotaj.
Rekabetçi oyunları bıraktım ve artık acayip canım sıkılıyor evde, zaman geçmiyor, bilgisayar boşta... Bende strateji oyununa karar verdim. Arkadaşlarım bana DotA 2 yerine LoL önerdiler. Bende vechironun eğlenceli videolarını izledikten sonra oyuna büyülendim resmen. Biliyorum Türkiye serverinde kanser oyuncu çok var.
İlk önce bilgisayarım LoL'ü kaldırır mı?
Ekran kartı: Sapphire R7 260X GDDR5 128 bit 2 GB O.C ekran kartı.
İşlemcim: AMD FX 6100 3.9 GHz 12MB önbellek 6 çekirdek.
RAM: HyperX 1333 MHz 4x2 8 GB.
PSU: 450 watt FSP.

Ekipmanlarım:
Monitör: Casper 20 inç 1600x1200 4:3 75 Hertz 5ms LCD monitör.
Mouse: Corsair Katar Pro 800 DPI / Everest eco 1000 DPI.
Klavye: Rampage km-RX9
Sizce Ultra ayarlarda kaç FPS verir? LoL'de Hertz önemli mi, 75 ideal midir? Oyun başladığında ne yapmalıyım? Oyun başladığında ilk karakter seçimim ne olmalı? Hangi çözünürlükte oynamalıyım? LoL'deki market sistemi nasıldır? Oyuna ilk girince ne yapmalıyım?
Başlama...

TR başlama EUW başla diyenler olmuş. Şöyle ufak bir ayrım var; oyuna yeni başlayacağın için EUW'da plat ve altındaki liglerde bulunan kişilerin oyun bilgisi gerçekten çok kötü. EUW tarafında zevkli oyun elmas ve üstündeki liglerde başlıyor. Oyuna yeni başladığın için sen bu liglerde oynayamayacağın için takımına genellikle bilgisiz kişiler gelecek.

TR'de ise oyun bilgisi olsa da maalesef ki kitle çok toxic. Bu noktada seçim sana kalmış durumda. Bence TR'de oyna çünkü hem oyun bilgisi daha fazla olacaktır hem de EUW'da oynadığında en iyi ihtimalle 45-50 ms oynayacaksın. TR'de ise bu ping değerleri 10ms hatta daha düşük bile olabiliyor. Ayrıca ingilizcen de pek iyi değilse eşya ve yeteneklerin açıklamaları konusunda kafanda soru işaretleri oluşabilir.

Oyunu betadan beri oynuyorum ve sana verebileceğim en iyi tavsiye bunlar olacaktır. Başlayıp başlamamak konusunda ise tamamen senin kararın, buradaki arkadaşların hepsinin bahsettiği şeyler kendi düşünceleri. Önemli olan oyunu denedikten sonra senin ne düşündüğün olacaktır. Free to play olduğu için kaybedeceğin çok bir şey yok. Yine yukarıdaki arkadaşların dediklerine zıt olarak tek bir karakterde takılı kalma. Oyuna ilk başladığında oynayabildiğin kadar farklı karakter oynamanı öneririm. En az 1 kere de olsa oynamayı dene. Böylece karşına geldiklerine ne yapabilecekleri hakkında en azından bir fikrin olur. Tabii favori karakterlerin olsun ve bunları oynamayı tercih et ama diğer karakterleri de en azından temel olarak öğrenmeni tavsiye ederim.

Geri
Yukarı