LoL'ün eşleştirme sistemi hakkında

Paladynee

Hectopat
Yer
C:\Users\Administrator
Daha fazla  
Meslek
Sakarya Üni. Öğrenci
League of Legends bildiğiniz gibi takımınız iyi olduğunda kazandığınız bir takım oyunu, bazen tek başınıza bile taşıyabiliyorsunuz ancak bazen şöyle problemler oluyor, kazanma oranınız yüksek olduğu zaman oyun sizin takımınıza o kadar kötü oyuncular veriyor ki, karşıya da kollu oyuncular veriyor. Karşıdaki adam "penta attık baron alalım, wp" derken takımımdaki adam "git buradan, uzaklaş benden, ben feed" demekle kalmayıp, alt koridorda minyon aldım diye flash + şifa + ulti neyi varsa havaya suya atıyor. Ve ben bu arkadaşları raporladığım taktirde bile hiç anında geri bildirim paneli gelmiyor.

Küfür, AFK ve hile hariç hiçbir şey ban sebebi değil. Çünkü tespit edilebilir değiller. Her oyuncunun hataları da olur trollü de. Aradaki farkı bot anlayamıyor. Tek çare oyun değişimi veya elmasın üzerine çıkmak.

Eşleştirme sorunu bence.

Aynısını West'de yaşadım. Bronz'dan Gümüş'e çıktım. WR %80'lerde idi. Takımıma %40-50'lik adamlar veriyor. Son maçlarında full lose olan adamlarla oynuyordum.

En sonunda beni ELO Hell'de attı. Çıkamadım. Şuan Bronz 4 85 LP'yim. Oyunu bıraktım. Mutluyum.

Aslında bu oyunda kollu, kolsuz veya noob diye bir tanım yok, olmamalı da. Bu oyun bir takım ancak biz bu oyunu oynarken bireysel oynamaya çalıştığımız için genelde başarısız oluyoruz, Korelilerin başarısının altında bu vardı, takımca oynadığın oyunları kazanıyorsun ne kadar geri düşsen de bir şey değişmiyor. Sana tavsiyem bu oyunu oynarken takım ile beraber oyna, böyle bir eşleştirme mantığı da yok bu arada. Oyuna bakış açımız hatalı olduğu için ve böyle insanlar her yerde oldukları için yapabilecek bir şey yok.

League of Legends bildiğiniz gibi takımınız iyi olduğunda kazandığınız bir takım oyunu, bazen tek başınıza bile taşıyabiliyorsunuz ancak bazen şöyle problemler oluyor, kazanma oranınız yüksek olduğu zaman oyun sizin takımınıza o kadar kötü oyuncular veriyor ki, karşıya da kollu oyuncular veriyor. Karşıdaki adam "penta attık baron alalım, wp" derken takımımdaki adam "git buradan, uzaklaş benden, ben feed" demekle kalmayıp, alt koridorda minyon aldım diye flash + şifa + ulti neyi varsa havaya suya atıyor. Ve ben bu arkadaşları raporladığım taktirde bile hiç anında geri bildirim paneli gelmiyor.
Oyun kazanma oranına bakmıyor bildiğim kadarıyla. Sizin oynayış performansınızın bulunduğunuz ligden yüksek olup olmadığına bakıyor. Eğer yüksekse oyun smurf olduğunuzu anlayıp size az raporlanan oyuncuları ve daha yüksek liglerdeki oyuncuları atıyor. Bu arada bulunduğunuz ligde oyun taşıyamıyorsanız karşıya kollu oyuncu vermesinden değil yeteri kadar bilmemenizdendir.

Onlar bot ile kasılıyor. Birisi sizi reportlarsa %100 banlanıyorsunuz.

%100 olur mu hiç hocam ben neredeyse yarım yıldan fazla süredir kullanıyorum belki daha fazla ban yemedim, yemeyen de dolu insan tanıyorum. Ban yeme riski maalesef var fakat %30 kadar bir şey. Şanssız zar atmassanız ban yemezsiniz. Bir de alır almaz nicki bot hesap gibi gördükleri için insanlar sizi reportlamasın diye düzgün bir nick koymanız yeterlidir.

Geri
Yukarı