Low Level Format, bad sector hatalarını giderir mi?

Picaroon

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, depolamam bittiği için uzun zamandır kullanılmayan hardisk'imi taktım. Bad sectorlü ve sağlığı %5 kalmış. Kullanılabilir mi yoksa boşa zamana kaybı mı? Şimdi Low Level Format atıyorum, düzelebilir mi?

Screenshot_4.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam diskinizde normalde yedek sectorler bulunur ve bir sorun olduğunda bozul sector yerine geçer birkaç video bakım isterseniz bu konuda. Eğer ki yedek sectorleriniz de bittiyle yapacak bir şey yoktur. Durumu çok kötü değil ama yine de yedek almanızı tavsiye ederim.

Edit: Sağlık değerini yeni gördüm acil olarak yeni disk alın ve dosyalarınızı yedekleyin.

Bence uğraşmayın zaten 8 tane badsectör var ve sağlığı %5 demişsiniz. 1 sene içersin de elbet bu bedsectör yayılacak ve sizi uğraştıracaktır.

Bad sectörlerin üstünü kapatıp yola devam edin.
Nasıl yapacağınız forumda var bir arkadaş detaylıca anlatmıştı.

Health sekmesini de paylaşırsanız ona göre karar veririz.

%5 gerek yok

Bence uğraşmayın zaten 8 tane badsectör var ve sağlığı %5 demişsiniz. 1 sene içersin de elbet bu bedsectör yayılacak ve sizi uğraştıracaktır.

Teşekkürler

Bad sectörlerin üstünü kapatıp yola devam edin.
Nasıl yapacağınız forumda var bir arkadaş detaylıca anlatmıştı.

Bulamadım tekarar bakarıkm teşekkürler

Bunu diyerek çok yardımcı oluyorsunuz. Ben sağlığını merak etmiyorum durumunu merak ediyorum. Kaç tane bozuk sektörü olduğunu sağlığına %5 diyerek anlayamadığım için. Durumuna göre çözüm sunacağım için istiyorum.
Siz isterseniz Low level formatı atabilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı