Low Level format sonrası neler yapılır?

İlk önce neden low level format atmak istiyorsun? HDD in de sorun mu var? Varsa HD tune den health sekmesini paylaş ve formattan sonra yapman gereken bir şey yok biçimlendirme isterse biçimlendirir kullanırsın.

İlk önce neden low level format atmak istiyorsun? HDD in de sorun mu var? Varsa HD tune den health sekmesini paylaş ve formattan sonra yapman gereken bir şey yok biçimlendirme isterse biçimlendirir kullanırsın.
Bilgisayara giremiyorum. Smart hard disk hatası veriyordu ben de hp recover yapayım dedim. Windows biçimlendirirken hata verdi.
Baştaki smart hatası değişti ve işletim sistemi yüklememi istedi. Ben de low level format atayım dedim.

Low Level Format mekanik diskin yapısını değiştirir.
Silinen veriler geri getirilemez.
İşlem uzun sürer.
Bad sector veya benzeri bir probleminiz yoksa yapmanıza gerek yok.
Harddiskteki bozuk kısımlar bad sector oluyor.

Low Level Format için HDD LLF Low Level Format Tool kullanabilirsiniz:

HDDGURU: HDD LLF Low Level Format Tool

Bad Sector tespit etmek için.

Low level format HDD de ki bozuk kısımları düzeltmez disk zaten bad sectorleri kullanıma kapatıyor. Biçimlendirirken hata veriyorsa o diskten hayır gelmeye bilir. Hd tune den health kısmını paylaş SMART hatası aldığını söylediğin için. Direk işletim sistemi yükle low level format atma diskin durumunu bilmeden.

Bios tan HDD in SMART durumunu görebiliyorsan atabilir misiniz. O zaman işletim sistemini kurup öyle paylaşın health durumunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı