Lowrider Arabalar Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Jesse'nin Monte Carlo'su geliyor aklıma. Çok amaçsız, Amerikan bir kültür. Olumlu olarak tek çağrışım ise Breaking Bad'i anımsamam sanırım. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

'60 DeVille duruken, Lowrider'lar da neymiş!
375449

2-3 sene önce 64 impalamı sattım (avatarımdaki). Lowridercıların en çok tercih ettiği modellerden biridir. Ama ben açıkçası low rider olayından nefret ediyorum. Örneğin 64'ün tüm olayı süspansiyonlarıdır. Kaputa serçe parmağınızla bastırırsınız ve araba oynar. Boşta gaz verdiğinizde araba sağa sola sallar kafayı. Yani aşırı yumuşaktır süspansiyonu. Lowrider bence kasaplık :)

Hayran olduğum bir tarzdır. Hatta şu aşağıdaki şaka olayında bile kimisinin yaklaşımı hayranlık kimisinin ki ise tehlikeli adam oluyor:) Lowrider olayı eskiden daha yaygındı sokaklarda ama günümüzde modifiye ve lowrider olayları geri bırakıldı artık.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Amerikan kekosu diyebileceğimiz insanların kullandığı araba tipi. Türkiyede Şahin, Golf, Doğan, Scirocco, Kartal, Leon, Ibiza vb. gibi genç işi arabalarda lowrider geleneğine uygun olarak alçaltılır. Genellikle sanayii denilen bölgede yay kesme olarak tabir edilen işlem sonrası araç lowrider karakterisliğine uygun hale gelir. Güngören, Bağcılar vb. ilçelerde bolca görülür.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı