LUA dili nasıl öğrenilir?

Steve Stifler

Hectopat
Yer
Kocaeli, İzmit
Daha fazla  
Merhaba!
Arkadaşımla bir oyun platformunda oyun yapıp oyun parası kazanıp o oyun paralarıyla Instagram'da çekiliş yaparak sponsor alarak para kazanmak istiyoruz. :)
oyun'un ismi Roblox roleplay oyunu yapmaya çalışıyoruz başlayalı 2 hafta oldu binalar terrainler tamam. Tek sorun biz oyun parası vererek Script'li feribot, araba, GUI vb. Alabiliyoruz. Kendimiz yapar isek oyun parası harcamayız. Roblox oyunlarında scriptlerken lua dili kullanılıyor. Ve biz bilmiyoruz en kolay şekilde nasıl öğreniriz?
Video serisi önerebilirsiniz. Yanlış bildiğim var ise düzeltin.

Lua'da türkçe kaynak pek bek bulamadım. Dökümantasyonuna baktığım kadarıyla python benzeri bir betik. Bence Türkçe olarak python öğren ve İngilizce olarak Lua'yı yürüt.
Ayrıca kurs sitelerini de inceleyebilirsin. (Udemy gibi)

Merhaba!
Arkadaşımla bir oyun platformunda oyun yapıp oyun parası kazanıp o oyun paralarıyla Instagram'da çekiliş yaparak sponsor alarak para kazanmak istiyoruz. :)
oyun'un ismi Roblox roleplay oyunu yapmaya çalışıyoruz başlayalı 2 hafta oldu binalar terrainler tamam. Tek sorun biz oyun parası vererek Script'li feribot, araba, GUI vb. Alabiliyoruz. Kendimiz yapar isek oyun parası harcamayız. Roblox oyunlarında scriptlerken lua dili kullanılıyor. Ve biz bilmiyoruz en kolay şekilde nasıl öğreniriz?
Video serisi önerebilirsiniz. Yanlış bildiğim var ise düzeltin.
bende oyunlardaki scriptler icin lua ogrenmek istiyorum

Ben de aynı sıkıntıları yaşadım ama şimdi buradan temel de olsa bir bilgi edindikten sonra İngilizce kaynaklardan devam edebilirsin.

1657452901191.png

Yeni konular

Geri
Yukarı