Lua dili öğrenilirse Roblox'ta nasıl oyun yapılır?

RipTony

Picopat
İngilizcem yok. Dokümantasyonları okuyarak nasıl öğreneceğim? Hadi diyelim İngilizcem var. Bu yazılan bilgiler bir oyun motoru, bir oyun üstünde anlatılmıyor ki. Ben burada sıkıntı çekiyorum. Öğrendiğim bilgileri nasıl Roblox'ta kullanacağım? Bu soruları yanıtlayabilir misiniz? Siz kendiniz nasıl lua dili öğrendiniz?

Falsey

Centipat
Makaleler
1
Yer
LastFocus
Lua dili öğrenmektense hazır modellerin içindeki "script"lerle oyun yapıyorum ben. Ayrıca script dosyası açtığınızda cümlelerin çoğunu aşağıda gösteriyor. Örnek olarak sizde yazmaya üşeniyorsanız enter'e basıp anında yazabiliyorsunuz 1-2 cümleyi. İngilizce biliyorsanız çoğu kişi ders veriyor Roblox Studio'da ingilizce bilmiyorsanız çok zor.

engoboi

Picopat
1630774054154.png

Alın size LUA hocam.

KS
KS
RipTony

RipTony

Picopat
Lua dili öğrenmektense hazır modellerin içindeki "script"lerle oyun yapıyorum ben. Ayrıca script dosyası açtığınızda cümlelerin çoğunu aşağıda gösteriyor. Örnek olarak sizde yazmaya üşeniyorsanız enter'e basıp anında yazabiliyorsunuz 1-2 cümleyi. İngilizce biliyorsanız çoğu kişi ders veriyor Roblox Studio'da ingilizce bilmiyorsanız çok zor.
Öyle oluyor mu ya? Yaptığınız ve benle paylaşabileceğiniz bir proje (oyun) var mı?

Anceph

Kilopat
Makaleler
1
KS
KS
RipTony

RipTony

Picopat

Anceph

Kilopat
Makaleler