Lübnan'da İnanılmaz Patlama

Yaklaşık bir hafta kadar önce Netanyahu Hizbullah'a gerekli cevabın verildiğini ima eden bir açıklama yapmış. Detayları bilmiyorum. Misilleme gibi bir şey olmalı.

Kafaları karıştıran durum ise patlama sonrası bir açıklama daha yapması. Bu da patlamanın İsrail kaynaklı olduğunun zannedilmesine neden olmuş. New York Times'a göre bir İsrail askeri sözcüsü patlamanın İsrail kaynaklı olduğunu reddetmiş.

Patlama bana Hiroşima ve Nagazaki'ye atılan atom bombalarını hatırlattı.

Haber kaynağı;

Uzakta giden arabaya bile zarar verip, hava yastıklarını açacak kadar şiddetliymiş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Filmlerde, oyunlarda bile böyle bir patlama görmemiştim. Patlamanın, patlayıcıların bulunduğu bir depoda meydana geldiği söyleniyor. Farklı açılardan çekilmiş 2 adet video.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Kaynak;

Allah korusun. Söyleyecek söz yok. O nedir ya?

Çernobil patlamasına benziyor. Oradaki insanlara Allah yardım etsin. Yaralı veya ölü yoktur umarım. Acaba bu patlama Dünya'nın yaşanabilirliğini ne kadar azalttı?

Çernobil patlamasına benziyor. Oradaki insanlara Allah yardım etsin. Yaralı veya ölü yoktur umarım. Acaba bu patlama Dünya'nın yaşanabilirliğini ne kadar azalttı?

Twitter'da en son 70 ölü, 3700 yaralı olarak geçiyordu.🙁 Türkçe kaynak ise bunu bulabildim.

Şu an için 50 ölü, 2500 yaralı var maalesef:(
...

Dosya Ekleri

• kapak1.png
    kapak1.png
    334,8 KB · Görüntüleme: 35
Haberi yeni gördüm. Tüylerim diken diken Umarım az kayıplarla atlatılır.

Gerçekten çok vahim bir olay. Allah korusun. Lübnan Sağlık Bakanı en az 63 ölü ve 3000 yaralı olduğunu söylemiş. Muhtemelen bu sayılar giderek artmıştır. Allah hepsinin yardımcısı olsun.

Geri
Yukarı