Lücid rüya riski var mı?

Bura.K

Hectopat
Katılım
19 Ekim 2020
Mesajlar
8.101
Makaleler
8
Çözümler
45
Bilimsel bir açıklaması var mı bu rüya şeysilerinin? Merak ettim, bilen varsa yazarsa sevinirim.
Nasıl yani? Neden görürüz mü, yoksa nasıl bir şey olduğunu mu soruyorsunuz?
Her rüyamda lücid rüya yapıyorum risk vb var mıdır?
Riski yok ancak gördükten sonra başı fazlasıyla ağrıtıyor. Sizde oluyor mu bilemem. Bu arada Lucid Rüya dediğimiz şey sadece istediğini yapabilme değildir. Aşırı gerçekçilikte işin içinde olan bir şeydir.
 
Katılım
9 Ocak 2021
Mesajlar
2.487
Çözümler
20
Yer
Stockholm
Falcıya git, 100-200 TL ver, adam random konuşmaya başlayacak. Bilimsel olayı bu.

1 ile 4 arası sayı söyle 3 mü? Tamam 77 kart var 3 tane sayı söyle 31, 44 ve 55 tamam bu dediğin sayılardaki kartı cekiyorum inanılmaz bu kart tam tamına 1 milyon$ kazanacağını söylüyor yarın 100k yatır ve paranı katla.
 

Formula1i yedim

Hectopat
Katılım
27 Haziran 2019
Mesajlar
1.663
Çözümler
6
Yer
Floransa
Mesela Lücid rüya demiş arkadaş ama bu tür şeyleri yapmanın bilimsel bir açıklaması var mı? Sağlığa bir etkisi var mı falan? Ben de merak ettim arkadaş yazınca.
İnsanlar geçmişinde ister istemez rüyasının farkında olduğunu veya yanlışlıkla onu kontrol etmiş oluyor genelde. Bunun bilimsel ismidir sadece Lucid rüya. Sağlığa etkisi olduğunu düşünmüyorum yani, çok fazla, neredeyse her rüyanda kontrol yaparsan gerçekliğin bozulur yani mantıken. Veya mesela örnek verelim gerçek hayatta zengin olmak hayalin, rüya içinde bunu gerçekleştirince insanın gerçek hayatta yapası falan gelmiyor vs. ZİH̨̢̀İ͚̹Ņ̰͟͝SE͎͔̪͚L̖ ͋̅͊̓Y̷̸̖̮̬̰͍͟ͅA̵̛̬ͯ̋̈͘͝ͅRDĮ̸͉͎ͫ̄͠M̄̃̏ͬ͒ͥ AKIL SAĞLIĞINI KAYBET ...
 
Yukarı