Lumia 525'te Wi-Fi Hotspot Ne Kadar Dayanır?

Sergen B.

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Haziran ayında Lumia 525 almayı düşünüyorum ve taşınabilir wi-fi günde yaklaşık 5-6 saat açık olacak. Bu olay batarya ömrünü azaltır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Batarya ömrünü azaltır derken şimdi gün içerisinde mi soruyorsun? Yani 1 gün dayanır mı gibisinden? Yoksa bir süre sonra pil komple ölür gider mi? Bu yönden mi soruyorsun?
Ben şöyle deyim 5-6 saat WI-FI açık kalacaksa açıkçası ben o kadar dayanacağını sanmıyorum pilin. Belki ucu ucuna ama sanmıyorum ya. o_O Uzun vade de pil ölür mü dersen öleceğini sanmam. Yani bir süre sonra komple ölmez pil.

Batarya ömrünü azaltır derken şimdi gün içerisinde mi soruyorsun yani 1 gün dayanır mı gibisinden ? Yoksa bir süre sonra pil komple ölür gider mi ? bu yönden mi soruyorsun ?
Ben şöyle deyim 5-6 WI-FI açık kalacaksa açıkçası ben o kadar dayanacağını sanmıyorum pilin... Belki ucuucuna ama sanmıyorum ya :/ Uzun vade de pil ölür mü dersen öleceğini sanmam yani bir süre sonra komple ölmez pil.
Aynen uzun vadede sordum. Bir arkadaşta li-on bataryaların dayanıklı olduğunu söylemişti. Teşekkürler.

Şarjda takılı kalırsa pil yavaş yavaş ölür daha kısa zamanda. Şarjda takılı iken telefonla konuşmak bile pil ömrünü azaltır ki siz internete girmekten bahsediyorsunuz. :)
Hayır. Wi-Fi hotspot'ın güç ihtiyacı yüksektir. Bu sebeple batarya hemen tükenecektir. Ama eğer şebekeden gelen enerji wi-fi hotspot'un enerji tüketimine karşılık şekilde verilirse bataryanın ömründe kalıcı bir hasara yol açmaz. Çünkü elektrik direk olarak harcanıyor. Ayrıca sence de telefonların şarjı dolunca kendini en yüksek güç tüketim moduna alıp, bataryayı kullanımdan çıkartıp kendini prizden güç çekecek şekilde ayarlıyor? Bunu da bir düşün derim ben. ;)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı