LYS - YGS Matematik Çalışma Sorunu

Zeushanro

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba ben 11. sınıf öğrencisiyim. TM bölümündeyim 9 ve 10. sınıfta sözellerim 85-90 arası iken matematiğim 10-20-45 arası idi. Fakat bu sene okulda YGS çalışmalarına başlandı, tarih, edebiyat, coğrafya derslerinde sıkıntım yok fakat matematiği günü gününe çalışmama rağmen birçok soruyu yapamıyorum ve bu da matematikten beni uzaklaştırıyor. 1 soru çözsem müthiş mutluluk veriyor ama diğer sorular değişik sorular oldugu için yapamıyorum ve direkt küstürüyor. Ben bu soruları yapamazken sınavda nasıl başarılı olacağım? Özel ders de almak istemiyorum çünkü zaten özel okula gidiyorum, daha fazla masraf olmak istemiyorum. Okulun ve çalışmaların daha başı fakat pedere İstanbul Hukuk'u kazanıp hadi eyvallah demeyi çok istiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleme:
Bir dersten başarılı olmak için onu sevdirecek öğretmen lazım. Antipati kazanılmış bir dersi kendi başıma yenmeyi ben beceremedim, zor cidden. Eğlenceli, dersten koparmayacak, ne derse desin havada kapacağın bir öğretmenin olunca her ders kolay gelir insana. Şunu da unutmamak gerek, her insanın başarılı ve başarısız olacağı alanlar aynı olmaz. Matematikte başarısız olabilirsiniz, yapınız gereği matematikten istediğinizi başarıyı elde edemeyebilirsiniz, ama bu sizi başarısız yapmıyor. Belki de müthiş bir dans yeteneğiniz var. Bir şeyde kötüyseniz başka bir şeyde iyi olduğunuzun farkına varın yeterli. Bunlar sizi üzmemeli.

İnternette çok güzel ders anlatım ve soru çözüm videoları var geçen sene benim çok işime yaramıştı onlardan yardım alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı