Müzik Prodüksiyonu Tabanlı Mac Bilgisayar için Xeon X5690 mı Yoksa Xeon E5-2687W mu?

g3production

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, müzik prodüksiyonu ile uğraşıyorum ve yeni bir bilgisayar alacağım. Hackintosh olarak kullanacağım. Daha önce laptopuma Mac yüklediğim için bu konuda sıkıntım yok ama performans olarak hangisi daha iyi olur ? Daha uzun ömürlü olur? Ayrıca daha işletim sistemine uyumludur bilemediğim için bir de size sorayım istedim.

Cubase 8, Logic Pro x, Protools 11 ve Ableton kullanacağım. Çok fazla bir CPU gücüne ihtiyacım var. Elimdeki seçenekler ;
  • HP z800 workstation. Dual X5690 (12M Cache, 3.46 GHz, 6.40 GT/s Intel® QPI)
Bu sistem daha iyiymiş gibi gözüküyor ama anakartının işlemci soketinden dolayı nedir ne olur bilemedim. Sorunsuz Mac yükleyenler var ama 2. sistem kadar rahat yüklenir mi bilemedim.
  • Intel® Xeon® Processor E5-2687W (20M Cache, 3.10 GHz, 8.00 GT/s Intel® QPI
  • Asus sabertooth x79 motherboard
  • Nvidia 460 gtx
2 sistem de sadece yeterli. CPU gücü edip edemeyeceğimi merak ediyorum. En azından beni bir kaç sene götürmesini istiyorum. Sizin görüşünüz nedir 1. sistem mi 2. sistem mi benim için daha uygun ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim cevabınız için. X5690'dan iki tane olduğu için sormuştum. Normalde çünkü tek işlemciyle 12 core 3.46 gücüne sahip olanı görmediğim için. Bir sorum daha olucak acaba Intel Xeon E5-1650 v2 gibi 6 çekirdekli başka bir 2 tane işlemci almak da mantıklı olurmu e5 2687w yerine. Performans çok farkedermi ? Müzik programlarında işlemcinin hızı önemli olduğu için merak ediyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı