M.2 NVMe PCI-e 3.0 destekli DRAM bulunan SSD tavsiyesi

Bütçe
900

Mireman

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, Monster Abra V13 serisinden bir notebook kullanıyorum. Cihazımdaki Adata XPG 6000XNP marka SSD'nin sağlığı yüzde 55'e düştüğü için yeni ve sağlam bir SSD almam gerekiyor. Bu SSD'yi 3 yıldır kullanıyordum toplamda 19,36 TB veri yazılmış. Monster 900 TL'ye Samsung PM9A1 250 GB SSD'sini takalım diyor. Sizce bunu mu taktırmalıyım yoksa M.2 nvm-e PCI-e 3.0 destekli dram bulunan bir SSD'mi taktırmalıyım? SSD önerebilir misiniz? Bütçe 800-1000 TL. Uzun ömürlü olmasını istiyorum.

Merhaba, Monster Abra V13 serisinden bir notebook kullanıyorum. Cihazımdaki Adata XPG 6000XNP marka SSD'nin sağlığı yüzde 55'e düştüğü için yeni ve sağlam bir SSD almam gerekiyor. Bu SSD'yi 3 yıldır kullanıyordum toplamda 19,36 TB veri yazılmış. Monster 900 TL'ye Samsung PM9A1 250 GB SSD'sini takalım diyor. Sizce bunu mu taktırmalıyım yoksa M.2 nvm-e PCI-e 3.0 destekli dram bulunan bir SSD'mi taktırmalıyım? SSD önerebilir misiniz? Bütçe 800-1000 TL. Uzun ömürlü olmasını istiyorum.

Monster'ın teklifide güzel. Takacakları SSD yüksek hızlarda çalışır ve piyasadaki en iyi SSD'lerden biridir. Depolama alanı çok önemli değil, depolama ile işim yok diyorsanız onu taktırın. 250 GB yetersiz gelir diye düşünüyorsanız attığım modele göz atabilirsiniz. Şuan aynısını kendi masaüstü bilgisayarımda kullanıyorum ve çok memnunum.

Monster'ın teklifide güzel. Takacakları SSD yüksek hızlarda çalışır ve piyasadaki en iyi SSD'lerden biridir. Depolama alanı çok önemli değil, depolama ile işim yok diyorsanız onu taktırın. 250 GB yetersiz gelir diye düşünüyorsanız attığım modele göz atabilirsiniz. Şu an aynısını kendi masaüstü bilgisayarımda kullanıyorum ve çok memnunum.

Teşekkür ederim genelde dediğiniz SSD ve Samsung 970 EVO Plus öneriyorlar hangisini almak daha mantıklı sizce? Kingston A2000 500GB, Samsung 970 EVO Plus 250 GB ve Samsung PM9A1 250 GB arasından?

Teşekkür ederim genelde dediğiniz SSD ve Samsung 970 EVO Plus öneriyorlar hangisini almak daha mantıklı sizce? Kingston A2000 500GB, Samsung 970 EVO Plus 250 GB ve Samsung PM9A1 250 GB arasından?
Dediğim gibi, depolama önemliyse Kingston alırdım, depolama önemli değilse, 250 GB'da tamamsa, Samsung modellerinden birini alırdım.

İki Samsung modelide üzmez. İkiside çok iyi fakat ben olsam PM9A1 alırdım. (Eğer Samsung içerisinden bir tercih yapmam gerekiyorsa)

Fakat Kingston'nun Samsung'dan 2 kat daha fazla depolama alanı sunduğunu düşünürsek Kingston daha mantıklı gibi. Burada tamamen sizin tercihinize kalıyor. 3 SSD'de pişman etmez. Karar verici olan sizsiniz. Depolama alanı mı, daha yüksek hız mı? (Kingston'da hız olarak kesinlikle üzmez.)

Buna karar vermeniz gerekiyor.

Dediğim gibi, depolama önemliyse Kingston alırdım, depolama önemli değilse, 250 GB'da tamamsa, Samsung modellerinden birini alırdım.

İki Samsung modelide üzmez. İkisi de çok iyi fakat ben olsam PM9A1 alırdım. (eğer Samsung içerisinden bir tercih yapmam gerekiyorsa)

Fakat Kingston'nun Samsung'dan 2 kat daha fazla depolama alanı sunduğunu düşünürsek Kingston daha mantıklı gibi. Burada tamamen sizin tercihinize kalıyor. 3 SSD'de pişman etmez. Karar verici olan sizsiniz. Depolama alanı mı, daha yüksek hız mı? (Kingston'da hız olarak kesinlikle üzmez.)

Buna karar vermeniz gerekiyor.

Teşekkür ederim aslında önemli olan uzun süre dayanması Samsung'ların 60 ay garantisi bulunuyormuş. Bu yüzden Samsung tercih etmeyi düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı